Twórcy wspierają chorą na raka matkę trójki dzieci

Twórcy wspierają chorą na raka matkę trójki dzieci

Już niejeden raz mogliśmy przekonać się o tym,  jaką YouTube i media społecznościowe mają siłę przebicia oraz jak bardzo skuteczne są w sytuacji, kiedy trzeba nagłośnić jakąś sprawę. Tak jest i w tym przypadku, a twórcy wspierają charytatywnie już po raz kolejny, tym samym zwiększając czyjąś szansę na ocalenie życia.


Sprawa jest niezwykle poważna. Chodzi o pomoc pani Annie Tułeckiej, u której w zeszłym roku zdiagnozowano raka płuca, którego niestety nie da się wyleczyć operacyjnie. Dlatego też była ona poddawana chemioterapii, która na jakiś czas powstrzymała rozwój choroby. Jednak w czerwcu jej walka zaczęła się na nowo, a Pani Ania musi zostać poddana dalszemu leczeniu. Obecnie zbiera ona na dostępny w Polsce, lecz również bardzo drogi lek, który jest skuteczniejszy od chemioterapii i nie działa aż tak wyniszczająco na organizm człowieka. Miesięczne koszty takiej terapii mogą sięgnąć nawet trzydziestu tysięcy złotych, dlatego też państwo Tułeccy z pomocą fundacji "Alivia" gromadzą pieniądze na leczenie. Na chwilę obecną udało im się zebrać już jedną trzecią z potrzebnej sumy. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tej sprawy i wesprzeć panią Anię, to wszystkie informacje znajdziecie tutaj.


Niektórzy internetowi twórcy wspierają panią Anię w tej trudnej sytuacji. Należy do nich między innymi Rojson, który nagłośnił tę sprawę, udostępniając na Facebooku post opisujący całą akcję. Jest ona nagłaśniana również na fanpagu Charytatywnej Tarczy Roja - CHTR.Poza nim, do akcji postanowili włączyć się także chłopaki z ekipy Abstrachuje, którzy zdecydowali się sprzedać, zakupioną rok wcześniej również na akcji charytatywnej, statuetkę z ubiegłorocznej gali Grand Video Awards, która należała do Włodka Markowicza. Tym samym czyniąc z niej, jak sami mówią, swoisty, charytatywny znicz olimpijski.Warto wspomnieć, że pani Ania, która jest matką trójki dzieci, nigdy nie paliła nałogowo papierosów i prowadziła zdrowy tryb życia, uprawiając rozmaite sporty, więc jej choroba w żaden sposób nie jest spowodowana działaniem na szkodę własnego zdrowia.


Zachęcamy do wsparcia tej akcji na stronie fundacji "Alivia" i do nagłaśniania całej sprawy, żeby dowiedziało się o niej jeszcze więcej osób. Trzymajcie kciuki, żeby pani Ani się udało!
Baner Cosplay Zagłosowaliście już na najlepszy cosplay MeetUp 2016? Kliknijcie w obrazek, aby przejść do galerii ze zdjęciami!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. YouTube ogląda od 2009 roku. Interesuje się tematyką wideo w Internecie. Przy okazji publikacji wpisów, zajmuje się grafiką komputerową.