Twórcy Steama nagrodzili użytkownika, który odkrył sporą lukę

Twórcy Steama nagrodzili użytkownika, który odkrył sporą lukę

Kilka dni temu jeden z użytkowników serwisu Steam zauważył lukę, dzięki której mógł on uzyskać dostęp do listy kluczy aktywacyjnych do praktycznie każdej produkcji znajdującej się w ofercie Steam. Odkrywca nie skorzystał jednak z okazji i zgłosił sprawę do Valve. 


Valve ma szczęście, że osoba, która dokonała tego znaleziska, okazała się być bardzo lojalna i zdecydowała nie ujawniać informacji o błędzie innym użytkownikom. Jego czyn został jednak hojnie nagrodzony przez spółkę Gabe Newell'a, która nagrodziła znalazce nagrodą w wysokości 20 tysięcy dolarów.Po całym zajściu odkrywca błędu - Rosjanin Artem Moskowski poinformował, że błąd nie znajdował się głęboko w strukturze portalu. Wystarczyła jedynie zmiana jednego liczbowego parametru w kodzie aplikacji Steam na cyfrę "0", aby udało się ominąć cały system zabezpieczeń i otrzymać dostęp do gry za darmo. To odkrycie mogło zagwarantować znalazcy bezpłatny dostęp do praktycznie każdego tytułu, który można kupić na Steamie.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.