Twórcy gry Plague Inc. pracują nad nowym trybem ratowania świata

Twórcy gry Plague Inc. pracują nad nowym trybem ratowania świata

Plague Inc. to gra, w której jako patogen mamy za zadanie wyniszczyć wszelakie życie na ziemi. Tytuł mający swoją premierę dobre 8 lat temu przeżywa teraz swoją drugą młodość za sprawą obecnej pandemii koronawirusa. W grze ma pojawić się nowy tryb. 


Twórcy gry zamierzają wnieść odrobinę pozytywnej energii do swojej produkcji, dodając tryb, w którym będziemy musieli uratować ludzkość przed szerzącą się chorobą. Nowy tryb rozgrywki tworzony jest we współpracy z ekspertami z WHO, które niedawno wraz z organizacją CEPI (Coalition of Epidemic Preparedness Innovations) otrzymało od twórców Plague Inc'a  dotację w wysokości 250,000$. Firma Ndemic Creation chce w ten sposób wyrazić solidarność z organizacjami w walce z koronawirusem.


"8 lat temu nigdy nie pomyślałbym, że scenariusz rodem z Plague Inc. stanie się naszą rzeczywistością. Jesteśmy dumni z możliwości udzielenia pomocy WHO oraz CEPI podczas trudnego okresu tworzenia skutecznej szczepionki na chorobę COVID-19" - powiedział twórca gry - James Vaughan

Wdrożenie do gry trybu odwrotnego niż standardowy było propozycją ze strony graczy. Firma zapewniła, że prace nad nowym trybem zostały już rozpoczęte i ten niedługo ma zawitać do Plague Inc'a.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.