Twórcy Call of Duty otwierają oddział w Polsce!

Twórcy Call of Duty otwierają oddział w Polsce!

Polski rynek branży gier wideo staje się coraz atrakcyjniejszy dla zagranicznych twórców gamedevu nie tylko małych gier indie, ale także dużych tytułów AAA. Niedawno do sieci trafiła informacja, że studio Infinity Ward odpowiedzialne m.in. za popularną serię Call of Duty otwiera swoje biuro w Krakowie.


Z pewnością na taki przebieg rzeczy duży wpływ miały nasze sukcesy growe z serią Wiedźmin na czele, o której na 10-lecie ponownie zrobiło się bardzo głośno. Powstały naprawdę ambitne projekty pokazujące wiele materiałów zza kulis chociażby ten od Arhn.eu czy na kanale Noclip. Na świecie zauważa się, że w naszym kraju można znaleźć naprawdę utalentowanych ludzi oraz warunki do rozwoju na przyzwoitym poziomie. O swojej decyzji studio poinformowało za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze:


Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ogłoszenia, że rozwijamy nasz potencjał jako developera wraz z otwarciem Infinity Ward Poland. Budujemy światowej klasy studio R&D, które skorzysta z lokalnej kultury kreatywnego tworzenia gier i talentów jakie oferuje Polska. To rozszerzenie działalności przyczyni się do dalszego utrwalania naszej pozycji jako jednego z najbardziej zaangażowanych i uhonorowanych zespołów w branży gier. Czekamy z niecierpliwością na wspaniałe dokonania, które będą dzięki temu naszym udziałem. - Dave Stohl, Studio Head for Infinity Ward

Wiele wskazuje na to, że polscy inżynierowie, będą mieli możliwość pracować przy kolejnych naprawdę dużych tytułach flagowych serii gier, co z pewnością wpłynie także na ich późniejszy rozwój. Oczywiście trzymamy kciuki - oby dzięki temu o naszych twórcach stawało się coraz głośniej i oby odbiło się to pozytywnym echem również na naszych rodzimych tytułach.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.