Twórcy Call of Duty: Mobile najlepiej zarabiającymi deweloperami na świecie

Twórcy Call of Duty: Mobile najlepiej zarabiającymi deweloperami na świecie

TiMi Studios należące do koncernu Tencent stało się najlepiej zarabiającym studiem deweloperskim na świecie. Są to twórcy m.in. gry "Call of Duty: Mobile" oraz "Honor of Kings".


Premiera "Call of Duty: Mobile" była największym tego typu wydarzeniem w historii. W ponad tydzień od debiutu gra została pobrana ponad 100 milionów razy. Jej sukces zbierają po dziś dzień odpowiedzialni za projekt deweloperzy z TiMi Studios.

Jak bowiem informuje raport serwisu Reuters - studio zarobiło w 2020 roku ponad 10 miliardów dolarów. Wynik robi jeszcze większe wrażenie, kiedy weźmie się pod uwagę, iż całe Activision Blizzard uzbierało "tylko" 8,09 miliardów dolarów.To wszystko oczywiście zasługa udanych projektów mobilnych pokroju "Call of Duty: Mobile" czy "Honor of Kings". Mikrotransakcje - mimo że krytykowane przez wszystkich na każdym kroku - są coraz większą żyłą złota. Zwłaszcza w grach mobilnych. Wyniki TiMi Studios tylko to potwierdzają.

Studio deweloperskie należy jednak do chińskiego koncernu Tencent, więc należy mieć na względzie, że pieniądze nie należą wyłącznie do twórców "Call of Duty: Mobile".

 

Graliście w "Call of Duty: Mobile"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.