Twitter zamierza wprowadzić płatną subskrypcję za weryfikację konta

Kilka dni temu doszło do oficjalnego przejęcia Twittera przez Elona Muska. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze pomysły miliardera dotyczące platformy. Jak się okazuje, nie wszystkim przypadną one do gustu.


Sprawa dotyczy pomysłu płatnej subskrypcji dla zweryfikowanych użytkowników. Jak informuje portal The Verge, użytkownicy którzy będą chcieli utrzymać status zweryfikowanego konta na Twitterze, będą musieli opłacić subskrypcję w wysokości 19,99 dolarów miesięcznie.

Jeśli tak się stanie, już wkrótce 428 tys. użytkowników, którzy posiadają znaczek weryfikacji, będzie zmuszona zapłacić ponad 100 zł miesięcznie, aby zachować ten status.

 Jakby tego było mało, The Verge podało także do informacji, że pracownicy Twittera mają czas do 7 listopada na wprowadzenie opcji, a w przeciwnym razie zostaną zwolnieni. Czy tak faktycznie się stanie? Wkrótce powinniśmy się tego dowiedzieć. Na ten moment wiemy, że użytkownikom zdecydowanie nie spodobał się ten pomysł.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.