Twitter zaczął stosować weryfikację USB kont użytkowników

Twitter zaczął stosować weryfikację USB kont użytkowników

Z bezpieczeństwem w internecie i na portalach społecznościowych jest  tak, że nigdy dość zdrowego rozsądku i uwagi. W każdej chwili możemy stracić swoje konto lub sprawić, że wpadnie ono w niepowołane ręce. Twitter ograniczył tę możliwość do minimum.


Wszystko to za sprawą nowego zabezpieczenia w postaci malutkiego klucza zabezpieczeń USB. Portal społecznościowy dodał możliwość zabezpieczenia swojego konta poprzez umieszczenie w porcie USB klucza zabezpieczeń. Użytkownik takiego zabezpieczenia będzie mógł się zalogować na swoje konto tylko z aktywnym kluczem w porcie USB.Idea tego klucza jest prosta - wszyscy, którzy nie mogą sobie pozwolić na stratę reputacji poprzez włam na konto czy przypadkowe podzielenie się hasłem noszą przy sobie klucz weryfikacji do Twittera. Dzięki temu nikt, kto nie posiada naszego klucza USB nie będzie w stanie zalogować się na naszym koncie.

Usługa jest już dostępna i każdy może z niej korzystać, a szczegółową instrukcję wykorzystania weryfikacji USB na Twitterze znajdziecie tutaj. Tego typu zabezpieczenia mogą okazać się przydatne dla wielu osób, które ciągle korzystają z Twittera, jednocześnie nie musi przeszkadzać tym osobom, które takiego rozwiązania nie potrzebują.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.