Twitter wprowadza Super Follows, czyli opłatę za niektóre wpisy

Twitter wprowadza Super Follows, czyli opłatę za niektóre wpisy

Twitter zdecydował się na wprowadzenie funkcji Super Follows. Dzięki niej użytkownicy otrzymają dostęp do ekskluzywnych postów wybranych twórców, jeśli tylko zdecydują się na ich finansowe wsparcie.


Część użytkowników Twittera otrzymała właśnie dostęp do funkcji Super Follows. Jest ona niczym innym, jak możliwością wsparcia ulubionych twórców internetowych poprzez przekazywanie im datków pieniężnych. Na jakich zasadach działa nowość?

Właściciel konta może uruchomić na nim Super Follows. Jeśli to uczyni, to na jego profilu pojawi się specjalny przycisk. Odbiorcy mogą w niego kliknąć, a następnie zapłacić miesięczny abonament (otwarcie lub anonimowo) w wysokości 3, 5 lub 10 dolarów miesięcznie. Czy coś za to otrzymają?

Źródło: Twitter


Twórca będzie mógł publikować posty oraz newslettery widoczne tylko dla swoich subskrybentów. Twitter podaje jako przykład ekskluzywne sesje Q&A, co zapewne jest najbardziej kreatywnym pomysłem. Na razie jednak z funkcji Super Follows skorzysta część użytkowników.

Źródło: Twitter


Dostęp do niej mają mieszkańcy Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Dopiero za co najmniej kilka tygodni rozpocznie się rozszerzanie zasięgu nowości na resztę rynków - w tym również Polski. Zobaczymy czy w naszym kraju pomysł społecznościowego giganta się przyjmie.

 

Co sądzicie o Super Follows? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.