Twitter trafił w ręce Elona Muska za 44 miliardy dolarów

Twitter trafił w ręce Elona Muska za 44 miliardy dolarów

Elon Musk kupił właśnie Twittera za 44 miliardy dolarów. Przez dłuższy czas nie było do końca pewne czy biznesmen zdecyduje się na wykonanie tego kroku - w końcu jednak doszło do transakcji.


Twitter przestał być właśnie spółką publiczną. Wszyscy jej akcjonariusze otrzymają niedługo 54,20 dolarów w gotówce za każdą posiadaną przez siebie akcję. Pieniądze będą rzecz jasna pochodzić z kieszeni Elona Muska, który właśnie kupił całą firmę za 44 miliardy dolarów.

Źródło: Twitter (@elonmusk)


Jak możemy wyczytać z jego oświadczenia:
Wolność słowa jest fundamentem funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym rynkiem, na którym dyskutuje się o sprawach istotnych dla przyszłości ludzkości. Chcę także uczynić Twittera lepszym niż kiedykolwiek wcześniej, wzbogacając produkt o nowe funkcje, udostępniając algorytmy jako otwarte źródło, aby zwiększyć zaufanie, pokonując boty spamujące i uwierzytelniając wszystkich ludzi. Twitter ma ogromny potencjał - cieszę się, że będę mógł współpracować z firmą i społecznością użytkowników, aby go uwolnić.

Elon Musk od dawna proklamował wolność słowa na Twitterze i wygląda na to, że już wkrótce dopnie swego i uczyni z platformy nieco inne miejsce. Czy lepsze? Tego zapewne dowiemy się w przeciągu najbliższych miesięcy i lat.

 

Co sądzicie o kupnie Twittera przez Elona Muska? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.