Twitter testuje nowy system reakcji na posty. Pojawią się łapki w górę i w dół

Twitter testuje nowy system reakcji na posty. Pojawią się łapki w górę i w dół

Twitter rozpoczął testy nowego systemu reagowania na posty. Dotychczasowe serduszka zastąpione zostaną znanymi z m.in. YouTube łapkami w górę i w dół.


Jeśli korzystacie z Twittera, to zapewne wiecie w jaki sposób zareagować można na konkretną wypowiedź - za pomocą serduszka, odpowiedzi bądź udostępnienia. Jak się okazuje, już niedługo ten system ulegnie znaczącej zmianie.

Twitter poinformował bowiem nad rozpoczęciem testów łapek w górę i w dół. Miałyby one zastąpić dotychczasową możliwość reakcji serduszkiem. Wszystko to w celu sprawienia, by oceny pozostawiane przez odbiorców były bardziej klarowne i wyrażały to, co naprawdę ktoś ma na myśli. Liczba negatywnych ocen nie byłaby widoczna dla osób je zostawiających.Warto jednak zaznaczyć, iż to nie wszystko. Niektórzy mogą zobaczyć u siebie strzałkę w górę oraz w dół lub serduszko oraz strzałkę w dół. Deweloperzy chcą sprawdzić, która konfiguracja najbardziej przypadnie do gustu odbiorcom. Na razie tylko niewielka grupa użytkowników aplikacji na system iOS ma do nowości dostęp.

Nie wiadomo też czy Twitter koniec końców zdecyduje się na implementację nowego systemu reakcji. Mowa wyłącznie o testach, które nie muszą swoim zasięgiem objąć pokaźnej grupy użytkowników. Pozostaje wyłącznie czekać na kolejne doniesienia.

 

Co sądzicie o zmianie systemu reagowania na posty? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.