Twitch wprowadzi animowane emotki

Twitch wprowadzi animowane emotki

Twitch obchodzi swoją dziesiątą rocznicę istnienia. Z tej okazji zapowiedziano szereg nowości - w tym również animowane emotki. Platforma pozwoli na wybranie kilku rodzajów animacji dla konkretnej grafiki.


Nie da się ukryć, że Twitch ostatnio przeżywa trudny okres. Na platformie królują tzw. basenowe streamy, co spotyka się z szeroko zakrojoną krytyką społeczności dotyczącą hipokryzji. Przedstawiciele usługi zdają się tym zbytnio nie przejmować.

Przygotowują oni jednak liczne wydarzenia i nowości z okazji 10-lecia istnienia serwisu. Jak twierdzą, przez ten okres użytkownicy pokazali jak bardzo można wyrażać swoje emocje - także poprzez użycie emotikon stanowiących "serce Twitcha". Jak się okazuje, już niedługo na Twitchu będzie można wykorzystać ich animowaną wersję.Dostępnych będzie sześć różnych animacji: Shake, Rave, Roll, Spin, Slide In oraz Slide Out. Zastosowanie znajdą zarówno w tych podstawowych i domyślnych emotkach, jak i tych stworzonych przez konkretnych twórców. Twitch rozpocznie implementację nowości jeszcze w czerwcu. Ten proces jednak nieco zajmie - wszyscy partnerzy skorzystają z animacji do końca tego roku.

Co ciekawe, Twitch pozwoli także na dodanie maksymalnie pięciu  bezpłatnych emotek dla osób, które zaobserwują danego twórcę. Nie trzeba będzie więc wspierać pieniężnie streamera, co ma skusić widzów do częstsze klikanie przycisku "Obserwuj".

Na nowości od Twitcha jeszcze sobie poczekamy. Niedługo też zapowiedziane mają zostać inne aktywności związane z obchodami dziesiątej rocznicy powstania platformy.

 

Co sądzicie o wprowadzeniu animowanych emotek? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.