Twitch testuje opcje przewijania w tył

Twitch testuje opcje przewijania w tył

W najbliższym miesiącu Twitch planuje wprowadzić testowo 3 nowe przyciski, które mają zagwarantować większą przyjemność z oglądania streamów na żywo. Widzowie w końcu będą mogli cofnąć live i zobaczyć scenę raz jeszcze.


Niedawno informowaliśmy Was o dużym wycieku danych z platformy Twitch, w którym pojawiły się m.in. zarobki znanych streamerów. Serwis w ostatnim czasie utracił także kilku istotnych twórców na rzecz YouTube, który proponuje konkurencyjne stawki. W obliczu tych zdarzeń miło słyszeć, że Twitch planuje zmiany.

Aktualizacja wprowadzi 3 nowe funkcje: przewijanie do tyłu, przypomnienie o nadchodzącym streamie oraz przycisk "obejrzyj zwiastun".

 

Prawdopodobnie już w listopadzie część użytkowników Twitcha otrzyma powyższe opcje do przetestowania na miesiąc. Po tym okresie serwis usunie przyciski i stwierdzi, czy przydadzą się w przyszłości.

Najistotniejszy wydaje się przycisk cofania wideo na żywo. Jeśli streamer ma włączoną funkcję VOD, widzowie będą mogli cofnąć się w czasie o 2 minuty. Ciekawa jest też opcja powiadomienia o zaplanowanym live.

Źródło: Twitch / The Verge

 

Jakich jeszcze funkcji oczekujecie od Twitcha? Dajcie znać!


Dawid Ignasiak

Studiuję copywriting na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.