Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!

Wszelkiego rodzaju turnieje e-sportowe emitowane są na wielu platformach streamingowych, a niewątpliwie najpopularniejszą z nich jest Twitch. Zdarza się i tak, że niektóre jednostki chcą mieć prawo do emisji rozgrywek wyłącznie na swojej stronie, a wtedy w grę wchodzą ogromne pieniądze. W takiej sytuacji znalazł się Blizzard, który sprzedał prawa do transmisji Overwatch League za niemałą sumę. 


Twitch od bardzo dawna przyciąga masę widzów, zwłaszcza przy okazji różnego rodzaju turniejów i wydarzeń e-sportowych. Te najbardziej prestiżowe oglądane są nawet przez setki tysięcy osób. To tylko pokazuje, jak wielką moc ma e-sport. Jednakże owa platforma nie zamierza zwalniać tempa. Poinformowano, że wykupiła ona prawa do transmisji Overwatch League. 2-letni kontrakt na wyłączność wyniósł aż 90 milionów dolarów, co w przeliczeniu na złotówki, daje sumę około 314 milionów złotych!Warto również wspomnieć, że od 2016 roku nikt nie był w stanie "przebić" kwoty kontraktu, jakie zawarły między sobą BamTech i Riot Games. Kontrakt pomiędzy nimi wyniósł 300 milionów dolarów, a jego długość wynosi 7 lat. Można więc łatwo policzyć, że za emisje rozgrywek z LoLa muszą płacić około 42,9 miliona dolarów. Jest to mniejsza kwota od tej, którą będzie płacił Twitch za rok transmisji Overwatch League (45 mln/rok).Patrząc chociażby pod kątem wynagrodzenia graczy w Overwatch League czy samych zwycięzców obracana jest ogromna suma pieniędzy. Firma Blizzard robi wszystko, co w jej mocy, by spopularyzować turnieje z własną grą w roli głównej. Blizzard gotowy jest nawet zbudować specjalne areny e-sportowe w wybranych miastach na świecie. Jednakże nie od dziś wiadomo, że największą publiką cieszą się profesjonalne mecze Counter-Strike: Global Ofensive czy League of Legends. Mimo że turnieje z Overwatcha wciąż przybierają na popularności, to raczej niezbyt szybko będą w stanie dogonić pozostałych.

Agniecha Szyda

Od 6 lat moją pasją jest YT. W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi. Poza tym interesuję się podróżowaniem oraz sportem, a dokładniej siatkówką i paintballem.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!