Twitch pozwał organizatorów

Twitch pozwał organizatorów "rajdów nienawiści"

Twitch poinformował właśnie, że pozwał dwóch organizatorów tzw. "rajdów śmierci" (ang. hate raiders), którzy organizowali akcje polegające na zbieraniu społeczności i rajdowaniu danego streamera. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że rajdom tym towarzyszyły nienawistne komentarze.


"Rajdy" funkcjonują na Twitchu od dawna i polegają na przekierowaniu danej społeczności na stream drugiego twórcy w krótkim czasie. Czat zalewają wtedy komentarze osób, które odwiedzają danego streamera, a niekoniecznie są jego widzami. W tym przypadku "rajdy nienawiści" były pełne rasistowskich, seksistowskich oraz homofobicznych zwrotów skierowanych do wybranych stremerów. W całym procederze pomagały boty.Twitch poinformował, że zabrał się za dwóch organizatorów tego typu rajdów. Są to użytkownicy pod nickami CreatineOverdose i CruzzControl, którzy mieszkają w Europie. Platforma wystosowała pozew skierowany przeciwko użytkownikom, a cała sprawa zostanie rozwiązania na drodze prawnej. Wiele wskazuje na to, że jest to dopiero pierwsze takie działanie platformy, ale zapewne nie ostatnie, bowiem organizatorów tego typu rajdów na Twitchu w ostatnim czasie tylko przybywa.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.