Twitch wprowadzi usługę karaoke

Twitch wprowadzi usługę karaoke

Twitch to aktualnie najpopularniejsza platforma streamingowa, a w dowolnym momencie transmisje na portalu ogląda ponad milion widzów jednocześnie. Teraz serwis chce rozwinąć swoją ofertę także w muzycznych aspektach i wprowadza nowe funkcje dedykowane właśnie muzyce. 


Podczas corocznej konferencji TwitchCon przedstawiciele i twórcy serwisu poinformowali o planach dotyczących rozwoju swojej strony. Jednym z kluczowych aspektów jest Twitch Sings, czyli specjalna usługa dedykowana wszystkim fanom gier muzycznych. Dzięki niej streamerzy będą mogli dawać koncerty podczas swoich transmisji z rozrywkami, a także organizować swoim widzom muzyczne wyzwania, takie jak zgadywanie brakujących wyrazów w tekście czy śpiewanie poszczególnych utworów w różnych aranżacjach.Kolejną bardzo interesującą nowością będzie skupienie się na możliwościach uzyskiwania większej publiki przez mniejszych streamerów, co pozwoli im na szybszy rozwój i zapewni bardziej rozbudowany zestaw narzędzi moderatorskich. Dodatkowo mniejsi streamerzy będą mieli dostęp do wcześniejszych przewinieniach nowych obserwatorów oraz otrzymają możliwość sprawdzenia jego wypowiedzi na innych kanałach.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.