Twitch i Facebook Gaming z wielkim przyrostem oglądalności w 2021 roku

Twitch i Facebook Gaming z wielkim przyrostem oglądalności w 2021 roku

Twitch oraz Facebook Gaming mogą pochwalić się ogromnym przyrostem oglądalności w kończącym się 2021 roku. Mowa tu zarówno o wynikach pojedynczych twórców, jak i ogólnym zainteresowaniu platformami. 


Oglądanie transmisji na żywo to coraz popularniejszy sposób na spędzanie czasu wielu internautów. Dowody są niepowtarzalne, gdyż mowa o statystykach najpopularniejszych platform umożliwiających prowadzenie oraz oglądanie transmisji na żywo.

Jak donosi portal SteamElements, użytkownicy spędzili na oglądaniu treści na Twitchu ponad 24 mld godzin w 2021 roku (wzrost o 45% w stosunku do 2020 roku). W przypadku Facebook Gaming mamy do czynienia z 5,3 mld godzin w stosunku do 3,6 mld w 2020 roku (wzrost o 47%).

Źródło: SteamElements


Jeśli zaś chodzi o indywidualnych twórców, to tutaj wciąż króluje xQcOW - na przestrzeni całego roku oglądano jego streamy przez 260 milionów godzin. Tutaj także mamy do czynienia z ogromnym przyrostem rok do roku, bo aż o 75% (150 milionów godzin w 2020 roku.)

Najpopularniejszą kategorią na Twitchu okazało się... Just Chatting (3,1 miliarda obejrzanych godzin). Najchętniej oglądaną grą było z kolei Grand Theft Auto V (2,1 miliarda godzin). Na drugim miejscu uplasował się League of Legends (1,8 miliarda godzin). Podium zamknął Fortnite (1 miliard godzin).

Wyniki więc robią wrażenie i raczej nie zanosi się na to, by w 2022 roku nastąpiło osłabienie branży jaką jest streaming treści. Nigdy jednak nie wiadomo.

 

Lubicie oglądać transmisje na żywo? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.