Twitch cenzuruje słowo

Twitch cenzuruje słowo "otyły"

Wszystko wskazuje na to, że Twitch ponownie zaostrza swoje zasady. Jeszcze nie tak dawno platforma ogłosiła, że będzie surowiej karał za nękanie i mowę nienawiści, w ostatnich dniach dodała, że będzie banowała nawet za zachowania poza platformą, a teraz okazuje się, że słowo "otyły", a dokładniej jego angielski odpowiednik "obese", według administracji jest nieodpowiedni.


Jak użytkownicy dowiedzieli się o cenzurze tego słowa? Wszystko przez sytuację na streamie użytkownika Nmplol, który zapytał widzów na czacie przed wejściem na wagę, czy ta poinformuje go czy ma nadwagę lub czy jest otyły. W tym celu stworzył ankietę na czacie z możliwością wyboru jednej z opcji. Twórca jednak nie dostał żadnej odpowiedzi. W uzasadnieniu napisano, że nie można użyć słowa "obese" oraz "overweight".Z pewnością można mieć różne zdanie na temat tej decyzji platformy, jednak niewątpliwie cenzurowanie słów bez jego kontekstu jest nieuzasadnione. Dodatkowo użytkownicy mają kolejny raz dość niesprawiedliwego podejścia administracji serwisu. Podczas gdy Twitch blokuje medyczne sformułowanie przewlekłej choroby, na platformie nadal znajduje się wiele treści roznegliżowanych kobiet, które sprytnie starają się ominąć regulamin platformy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.