TSM oficjalnie powróci na scenę CS:GO

TSM oficjalnie powróci na scenę CS:GO

TSM swego czasu było jedną z topowych drużyn Counter-Strike: Global Offensive na świecie. W styczniu 2017 roku team opuścił scenę CS:GO, by teraz oficjalnie zapowiedzieć swój wielki powrót.


TSM (wcześniej znany jako Team SoloMid) ogłosił oficjalnie, że powróci na scenę CS:GO w 2023 roku. Organizacja poinformowała, że w tym roku poczyniła znaczne postępy w Japonii oraz Brazylii, więc teraz przyszedł czas na poszerzenie działalności o Europę oraz powrót do CS:GO.

Wiceprezes organizacji do spraw esportu podał, że drużyna zostanie zbudowana od podstaw, a organizacja nie zamierza od razu kupić topowych zawodników. Według informacji podanych przez Dominica Kallasa, TSM rozpoczęło już odpowiednie rozmowy z ESL i BLASTEM w sprawie potencjalnego partnerstwa.

 TSM w swoich najlepszych czasach reprezentowała duńska drużyna, składająca się z takich zawodników jak Nicolai "dev1ce" Reedtz, Finn "karrigan" Andersen, Peter "dupreeh" Rasmussen, Andreas "Xyp9x" Højsleth oraz René "cajunb" Borg.

Po tym, jak duński skład przeszedł do Astralis, TSM skupiło się na stworzeniu drużyny w obszarze Ameryki Północnej, jednak nie osiągnęła ona już tak znaczących sukcesów jak legendarny skład. Jak będzie to wyglądało w przyszłości? Tego dowiemy się już w przyszłym roku.

Źródło zdjęcia: DreamHack

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.