Tryb rankingowy w grze Overwatch!

Tryb rankingowy w grze Overwatch!

Tryb rankingowy został dodany do najnowszego dziecka Blizzarda pod koniec zeszłego miesiąca. Jeśli od tamtej pory nie mieliście okazji zagrać w Overwatch'a i nie wiecie jeszcze na czym nowy system rozgrywki polega, to śpieszymy z wyjaśnieniem. Ponadto zaprezentujemy Wam najciekawsze materiały wideo dotyczące tego trybu, które w ostatnim czasie ukazały się na YouTube.


Tryb rywalizacji, bo pod taką nazwą występuje w grze, dostępny jest dla graczy z poziomem 25 lub wyższym i skierowany jest do tych, którzy mają już pojęcie o mechanice rozgrywki oraz bohaterach. Gdy wymagany poziom zostanie osiągnięty wystarczy wybrać opcję "Graj/Play" z menu głównego, a ikona nowego trybu pojawi się pomiędzy tymi, które były dostępne wcześniej. Dziesięć pierwszych meczy, które zostaną rozegrane w ramach tego trybu pozwolą na określenie umiejętności użytkownika i przydzielenie mu odpowiedniej, sumując wszystkie zabójstwa, porażki i ogólnie poziom zaawansowania, rangi - od 1 do 100. Następne mecze, w zależności od tego czy będą zwycięskie, czy też nie, przyczynią się do awansowania/utraty rangi na wyższy/niższy poziom.


Tryb rywalizacji został podzielony na cztery sezony, z których każdy trwa po dwa i pół miesiąca. Podczas każdego z nich gracz ma możliwość walki o większą rangę i awans w rankingach. Kiedy dany sezon się zakończy, statystki ulegną wyzerowaniu i nastanie dwutygodniowy okres przedsezonowy. Gdy i ten minie, ponownie będzie trzeba rozgrywać dziesięć meczy klasyfikacyjnych. Zmiany nastąpiły również w samej mechanice poszczególnych map, lecz informacje na ten temat zalecamy przeczytać na oficjalnej stronie Blizzarda.


Nie zabrakło również systemu nagród. Po przebrnięciu przez mecze klasyfikacyjne użytkownicy otrzymają na zakończenie sezonu specjalne graffiti oraz portret gracza. W poszczególnym sezonie wzory będą ulegać zmianie. Zwycięstwa w kolejnych pojedynkach przyczynią się do gromadzenia punktów rywalizacji, które będzie można wymieniać na specjalne, złote skórki broni. Szczegółowy opis nowego trybu przeczytać możecie oczywiście na podanej wyżej stronie.


Nie ma wątpliwości, że Overwatch jest tytułem bardzo popularnym i grywalnym, (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj) i wiele twórców na YouTube podejmuje decyzję o dokumentowaniu swoich zmagań na w postaci filmów. Zebraliśmy dla Was kilka z nich:Jak sobie radzicie w trybie rankingowym? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.