Transseksualny zespół nie został zaakceptowany przez ESL

Transseksualny zespół nie został zaakceptowany przez ESL

Transseksualność to temat wrażliwy i łatwo wzbudzający kontrowersje. Udowodnił to Sly Buehl Rigilio, rzekomy transseksualista, kiedy zgłosił swój zespół do kobiecego turnieju CS:GO i został odrzucony przez Ligę ESL!
Sprawa transseksualnego zespołu, który nie został dopuszczony do turnieju kobiet w CS:GO, została w zeszłym tygodniu nagłośniona przez BuzzFeed News. Portal opublikował wypowiedzi pokrzywdzonych przez ligę ESL, po tym jak Sly Blue Rigilio, osoba zgłaszająca drużynę otrzymała odpowiedź, w której dowiedział się, iż ze względu na płeć nie zostanie dopuszczony do rozgrywek.

Sly Buehl Rigilio wraz z zespołem


Sprawa wywołała burzę medialną, a ESL zostało oskarżone o dyskryminację mniejszości seksualnych. Jak się jednak okazało, ani Sly Buehl Rigilio, ani jego koledzy z drużyny transseksualistami nie są, a cała akcja była jedynie żartem z ich strony. Przyznanie się Rigilio do żartu zmusiło BuzzFeed do wydania oświadczenia, w którym przeprasza czytelników za nagłośnienie sprawy oraz niesprawdzenie autentyczności wydarzeń. Dodatkowo, liga ESL zabrała głos, oświadczając, iż mimo że cieszą się, że żaden zawodnik nie został przez nich prawdziwie skrzywdzony, mają zamiar przyjrzeć się swojemu procesowi akceptacji zawodników, który między innymi ma zapobiegać przyjmowaniu do rozgrywek trolli, jednak zaistniała sytuacja sprawiła, że organizacja zdała sobie sprawę, iż system ten nie jest pozbawiony wad, i w przyszłości może doprowadzić do prawdziwej dyskryminacji.Co Wy sądzicie o stanowisku ESL w sprawie transseksualnych zawodników?

avatar

Jakub Smuszko

Student filologii polskiej. Entuzjasta gier planszowych i e-sportu. W wolnych chwilach, kiedy nie pisze, lubi pogrywać - głównie w gry Blizzarda.

Amazon otworzył swój pierwszy sklep bez pracowników!

Jest oświadczenie YouTube w sprawie kontrowersyjnego filmu Logana Paula!

YouTuberzy aresztowani za "rozpętanie zamieszek" - wszystko przez wielką zabawę w chowanego

Logan Paul w ogniu krytyki przez film z lasu samobójców, na którym pokazał...

17-letni YouTuber obraził gangstera. Zapłacił za to najwyższą cenę

Tak wyglądała podróż JDabrowskiego po USA!