Toruńskie liceum zaprasza na wirtualne zwiedzanie w Minecraft

Toruńskie liceum zaprasza na wirtualne zwiedzanie w Minecraft

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła placówkom oświatowym na przeprowadzanie tzw. dni otwartych. Do tematu postanowiło podejść z innej strony IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, które odwzorowało budynek szkoły w Minecrafcie i tam przeprowadziło wydarzenie.


Kreatywność w dobie pandemii koronawirusa nie zna granic. Dowiedli tego uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, którzy odwzorowali budynek szkoły w Minecrafcie. Wszystko na potrzeby organizacji "e-drzwi otwartych" - odbędą się one już 16 maja o godzinie 9:30.

Licealiści zadbali o liczne szczegóły. W wirtualnej placówce znaleźć będzie można wszystkie pomieszczenia wraz z wyposażeniem (tablice, ławki, szafki, kwiaty, telewizory, rzutniki, komputery czy rolety). Pojawią się również NPC w postaci pracowników szkoły.



Co ciekawe, "e-dni otwarte" zostaną wzbogacone o liczne atrakcje. Mowa tu o m.in. pokazie fajerwerków czy wycieczce po szkole... w łódce. Na serwerze znajdą się także pojazdy bojowe i statki kosmiczne z Gwiezdnych Wojen. Dlaczego?

Taki jest bowiem motyw tematyczny tegorocznych dni otwartych. Sami więc widzicie, że uczniowie postarali się stworzyć coś z naprawdę wysokiej półki.

Oprócz tych atrakcji znajdzie się również miejsce dla merytorycznych treści. Kandydaci do liceum oraz ich rodzice będą mieli okazję skontaktować się z nauczycielami szkoły za pośrednictwem platform online.

 

Co sądzicie o tej inicjatywie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.