TOP5 najlepszych drużyn CS:GO w historii!

TOP5 najlepszych drużyn CS:GO w historii!

Nazwy tych drużyn od kilku lat nieustannie pojawiają się na ustach każdego, kto choć trochę interesuje się e-sportowym światem. Dzisiaj przedstawimy Wam jedne z najbardziej utytułowanych ekip CS:GO na świecie, których osiągnięcia można by wymieniać i wymieniać. Fnatic


Szwedzka organizacja powstała w 2004 roku, jednak swoją szczytową formę drużyna CS:GO osiągnęła w 2014 i 2015 roku. Trzykrotni zwycięzcy Majora mogą pochwalić się również statusem legend na wszystkich 10 ostatnich turniejach. Oprócz tego, udało im się także wygrać ESL One w Katowicach w 2015 roku, a kilka miesięcy później zdominować ESL One w Kolonii. Obecnie w składzie zespołu znajduje się olofmeister, dennis, JW, flusha oraz KRiMZ. 

Ninjas In Pyjamas


Kolejna szwedzka organizacja powstała w 2000 roku, jednak 7 lat później jej twórcy rozwiązali ją. W 2012 została ponownie reaktywowana w związku z wydaniem gry CS:GO. Do ich największych osiągnięć należy zwycięstwo podczas ESL One w Kolonii w 2014 roku oraz podczas turnieju DreamHack Masters Malmö 2016. Aktualny skład teamu to f0rest, GeT_RiGhT, Xizt, draken oraz REZ. 

Virtus.pro


Tej drużyny nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Pod nazwą "Virtus.pro" polska "złota piątka" gra od początku 2014 roku. Już w marcu na swoje konto gracze przypisali pierwszy sukces zdobywając wygraną podczas turnieju EMS One w Katowicach. Mogą się oni także pochwalić zwycięstwem podczas DreamHack'a w Bukareszcie w 2016 oraz podczas DreamHack'a w Las Vegas na początku tego roku. Do dobrze znanego nam składu należy TaZ, NEO, pashaBiceps, Snax i byali. 

SK Gaming


Założona w 1997 roku niemiecka organizacja SK Gaming od roku w swoich szeregach posiada brazylijskich zawodników, którzy obecnie świetnie radzą sobie na każdym wydarzeniu e-sportowym. FalleN, fer, coldzera, TACO i felps na swoim koncie posiadają między innymi wygraną na turnieju ESL One w Kolonii w tym roku, jak i w poprzednim. 

Astralis


Duńska drużna Astralis powstała w 2016 roku, a wśród jej zawodników znaleźli się byli gracze ekipy Team SoloMid. W składzie zespołu znaleźli się dev1ce, dupreeh, Xyp9x, gla1ve oraz Kjaerbye. Jednym z ich najbardziej znaczących osiągnięć jest wygrana podczas turnieju ELEAGUE Major 2017, gdzie wygrali oni 500 tysięcy dolarów. 


avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.