Top 5 blogów podróżniczych z praktycznymi informacjami

Top 5 blogów podróżniczych z praktycznymi informacjami

Jednym z najczęstszych marzeń wymienianych przez wszystkich ludzi jest podróżowanie. W większości przypadków na marzeniach się kończy. Czy dobrze jest być w większości? W tym przypadku nie. Dlatego nasz subiektywny ranking "Top 5 blogów podróżniczych z praktycznymi informacjami" pokazuje, jak nie stać się większością.Największym problemem jest po prostu zacząć podróżować. Podróżowanie wiąże się z nieznanym, a większość z nas boi się tego, co jest nieznane. Znowu okazuje się, że lepiej w większości nie być. "Nieznane" nie odnosi się jedynie do nieznanych miejsc, ale przede wszystkim do samej organizacji podróży, potrzebnych środków i niezbędnej wiedzy, której po prostu nie mieliśmy okazji nabyć. Dlatego poniżej przedstawiamy listę pięciu blogów, które pomogą wam zacząć podróżować.
  1. http://www.hotelspotter.pl/ Blog, który rozpoczyna nasz ranking "Top 5 blogów podróżniczych z praktycznymi informacjami" to miejsce, w którym znajdziecie wszystkie praktyczne informacje na temat noclegów. Rafał, czyli autor bloga, często pisze o darmowych noclegach i sposobach na ich zdobycie. Chociaż hotele, które Rafał odwiedza i poleca to często miejsca o wysokim standardzie, to jednak pokazuje on, że w takich miejscach również można tanio lub nawet za darmo przenocować, zaznając przy tym odrobinę luksusu.
2.http://www.evitravel.pl/ Blog Evi jest jednym z najbardziej bogatych w treść blogów. Pisze ona o wszelkich aspektach związanych z podróżowaniem w różnych formach. Na jej blogu są artykuły, relacje, rankingi Top 10, informacje o pracy w turystyce oraz o kuchni świata. Osobną kategorię na jej blogu stanowią poradniki, które mówią o tym, jak powinien być spakowany nasz plecak na podróż w konkretne miejsce, jak latać samolotami i jak planować swoje podróże.3.http://www.loswiaheros.pl/ Alicja i Andrzej tworzą bloga, który jest poświęcony aktywnej turystyce i często odwiedzają te dalsze zakątki świata. Jeśli ktoś podróżuje do takich krajów, jak Australia, to musi on być przygotowany na każdą ewentualność i właśnie o tym piszą Alicja i Andrzej. Piszą o wszystkich praktycznych informacjach, które mogą nam się przydać w podróży, również tych bliższych. Osobne działy na ich blogu dotyczą pieniędzy za granicą, a inne działy traktują o internecie i technologii za granicą, dzięki czemu nasza wiedza na opisywane przez Alicję i Andrzeja tematy staje się bardziej profesjonalna.4.http://gdziewyjechac.pl/ Jak sama nazwa bloga wskazuje – traktuje on o tym, gdzie konkretnie warto wyjechać. Jeśli już zdobyliśmy zaplecze informacyjne o tym, co warto ze sobą zabrać i jak przygotować się na wyjazd, to świetną inspiracją do obrania celu podróży będzie blog Ani i Marcina. Na swoim blogu przede wszystkim piszą o podróżach, które odbyli, jednak robią to głównie pod kątem praktycznym i informacyjnym. Wiele z ich wycieczek to krótkie, 2-3 dniowe wycieczki po Europie, których program można sobie od nich "zgapić" i mieć bezpieczny plan działania w terenie z wszelkimi informacjami. Bardzo przydatne!5.http://tropimyprzygody.pl/ Bloga prowadzi Bartek z Karoliną, czyli młoda para, która w swoją podróż poślubną wybrała się w podróż dookoła świata. Podróż poślubna wciągnęła ich na tyle, że nazywają ją oni "Niekończącą Się Podróżą Poślubną". Przybrała ona takich rozmiarów, że na blogu powstał wpis pt. "Rok w podróży. Co nam się przydało, a co nie?", który mówi sam za siebie. Młode małżeństwo podczas tak długiej podróży zdołało przekonać się o wielu rzeczach na własnej skórze, przez co i my możemy dowiedzieć się wielu praktycznych porad.


Ze względu na zbliżające się wakacje nasz ranking "Top 5 blogów podróżniczych z praktycznymi informacjami" może okazać się bardzo pomocny. Podróżnicy piszący blogi na własnych błędach zdobyli doświadczenie, którym dzielą się ze swoimi czytelnikami. Grzechem byłoby nie skorzystać z ich daru, ponieważ ich doświadczenie zdecydowanie ułatwi nam podróż i pozwoli cieszyć się odkrywaniem pięknych miejsc. Natomiast jeśli nie jesteśmy jeszcze zdecydowani na wyruszenie w podróż w najbliższym czasie, to samo czytanie blogów podróżniczych jest po prostu bardzo kształcące i inspirujące, a przy tym przyjemne.


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.