TOP 10 - Najlepsze kanały pomagające w nauce!

TOP 10 - Najlepsze kanały pomagające w nauce!

Dziś mamy 2 września i wszyscy uczniowie wracają do szkoły z wakacji. Jedni zdążyli odpocząć, a inni nie, ale jedno jest pewne - aby zdać wszystkie egzaminy i skończyć szkołę z dobrymi wynikami, trzeba wziąć się do pracy! Jednak nie zawsze potrafimy poradzić sobie z danym tematem z matematyki czy działem w historii. W takich chwilach warto sięgnąć po pomoc osób, które w prosty sposób wytłumaczą nam niezrozumiałości ze szkoły. Na szczęście, na YouTube nie brakuje kanałów, które pomogą nam w nauce. Poniżej, prezentujemy naszym zdaniem 10 najlepszych!


10


Nasze zestawienie otwiera kanał ogólnonaukowy, który stawia bardziej na rozrywkę. „Nauka. To lubię” pokazuje, że nawet najprostsze rzeczy, takie jak piłka czy woda mogą być interesujące. Zobaczcie sami!
9


Kolejnym kanałem wartym polecenia jest „Astrofaza”. Jak sam twórca mówi: „Astrofaza pokaże Ci, że kosmos wcale nie jest nudny. Wręcz przeciwnie, to miejsce fascynujące i pełne niespodzianek!". Tutaj, poznacie kosmos z trochę innej strony.
8


Język angielski jest powszechny w polskich szkołach i coraz bardziej potrzebny na co dzień. Wielu potrafi dobrze władać tym językiem, ale niektórym sprawia on mniejsze lub większe trudności. Jeśli uważacie, że nauka w szkole Wam nie wystarcza albo po prostu pragniecie poszerzyć swoją wiedzę, zapraszamy na kanał Arleny Witt, która wyjaśni Wam, jak mówić „po cudzemu”.
7


Jak już jesteśmy przy językach, to czy każdy Polak wie, jak poprawnie posługiwać się językiem polskim? Paulina z kanału „Mówiąc Inaczej”, w swoich filmach próbuje uświadomić rodaków o błędach, które popełniamy na co dzień i nie tylko!
6


Jeśli jesteście ciekawi otaczającego Was świata i uwielbiacie łączyć nawet skomplikowaną naukę z zabawą i prostym przekazem to „SciFun” jest dla Was! Ciekawostki i zagadki rzeczywistości to tylko ułamek tego, co można spotkać na tym kanale!
5


„A Plus” to kanał, który ma na celu pomoc w nauce i zdobywaniu jak najlepszych wyników na wszelkich testach i egzaminach. Zespół zajmuje się matematyką, fizyką, historią, biologią, a nawet streszczaniem lektur! Wszystkie kategorie są przejrzyste i w pełni dostępne dla widza, dlatego szczerze polecamy ich przejrzenie, bo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!
4


Interesujesz się informatyką? Jeśli tak, to kanał „Pasja informatyki” jest najlepszym sposobem na zwiększenie wiedzy w tej dziedzinie. Panowie Mirosław Zelent i Damian Stelmach to dwóch pasjonatów, którzy wierzą, że nauka informatyki może być bardziej przystępna i może rozpalać pasję w innych. Zapraszamy do zerknięcia, a może i zostania na dłużej!
3


Na trzecim miejscu plasuje się dość znany kanał, bo „Historia bez cenzury". Jak sama nazwa mówi, możemy tu spotkać materiały historyczne, ale to wcale nie znaczy, że nudne... Historia może być zabawna i intrygująca, a ten kanał jest tego najlepszym przykładem! Tutaj dowiesz się rzeczy, o których nauczyciele nawet nie pomyśleliby, aby o nich opowiedzieć!
2


Na naszej liście nie mogło oczywiście zabraknąć królowej nauk jaką jest matematyka. Dwa najlepsze naszym zdaniem kanały o tej tematyce, pokazują, że nawet coś co wydaje się trudne i niezrozumiałe, może stać się proste jeśli tylko tłumaczy to odpowiednia osoba. „Matemaks" potrafi w zrozumiały sposób przekazać wiedzę na każdy temat związany z matematyką. Jeśli jeszcze nie zajrzeliście na jego kanał, serdecznie polecamy, bo nas przed sprawdzianem uratował już nie raz!
1


Kto potrzebuje pomocy z matematyki, a jeszcze nie poznał Pana Tomasza Gwiazdy, to musi szybko nadrobić zaległości. Jego głos i sposób w jaki tłumaczy poszczególne działania jest niezastąpiony i z pewnością uwielbiany przez widzów, którzy licznie zbierają się przy każdym nowym filmie. Komentarze pod jego materiałami mówią same za siebie, że ten kanał w pełni zasługuje na miano najlepszego, jeśli chodzi o pomoc w nauce!
A Wy jakie polecacie kanały, które pomagają w nauce? Zgadzacie się z naszym zestawieniem? Piszcie w komentarzach!

Strony: 1


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl