Znany z mema Polak stoi za startem rakiety Falcon Heavy!

Znany z mema Polak stoi za startem rakiety Falcon Heavy!

O ostatnim sukcesie Elona Muska huczał cały internet, w tym również nasz portal. W istocie było to wielkie wydarzenie, które może przyczynić się do rozwoju kosmonautyki. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że za startem Falcona Heavy stał Polak.


I to nie byle jaki Polak, bo Polak ze sławnego mema. Tego zdjęcia zrobionego podczas olimpiady matematycznej nikomu przedstawiać i tłumaczyć nie trzeba.

Bohaterem tego artykułu jest Tomasz Czajka, czyli chłopak z fotografii w niebieskim swetrze bez okularów. Kilka lat temu media obiegła informacja, że jako absolwent matematyki na Uniwersytecie Warszawskim pracuje jako programista dla Google'a i zarabia około 200 tysięcy dolarów rocznie.Od dwóch lat jednak Czajka pracuje dla Elona Muska w SpaceX! Odpowiada on tam za oprogramowanie używane podczas lotów statków, co oznacza, że musiał on mieć swój wkład w ostatni sukces Falcona Heavy! Polak na swoim Facebooku chwali się swoimi osiągnięciami:


Tomek Czajka jest świetnym przykładem na to, że wizerunek tak naprawdę się nie liczy, kiedy robi się tak spektakularne rzeczy. Gratulujemy wielkiego sukcesu!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.