Tofiki na Malcie - relacja z wyjazdu!

Tofiki na Malcie - relacja z wyjazdu!

Pierwsze dwa tygodnie maja Tofiki razem ze swoją przyjaciółką spędziły na pięknej Malcie. Do wyspiarskiego państwa dziewczyny zostały zaproszone przez szkołę językową EF (Education First), podobnie jak Masterczułek, który na początku kwietnia poleciał do Tokio (pisaliśmy o tym tutaj).


Wczoraj na kanale Wiktorii pojawiła się ponad 13-sto minutowa relacja, na której możemy podziwiać piękne krajobrazy z tego przepięknego kraju oraz jak wygląda nauka w szkołach językowych. Dziewczyny przez dwanaście dni doskonaliły swój język angielski oraz zwiedzały wyspę. Postanowiliśmy zapytać co nieco Wiktorię o jej wrażenia, i finalnie podzielić się odpowiedziami z Wami. Trzy szybkie pytania, trzy fantastycznie wyczerpujące temat odpowiedzi. Dzięki Wiktoria!


APYnews.pl: Jakie masz ogólne wrażenia z pobytu na Malcie?


Tofiki: Pobyt na Malcie był cudowny, w pierwszym tygodniu pogoda nam nie dopisała, ale to nam w niczym nie przeszkadzało. Poznałam wielu nowych ludzi i zwiedziłam niesamowite miejsca takie jak Blue Lagoon czy Azure Window. Maltańczycy są naprawdę przemiłymi i pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi, więc dni mijały w przyjemnej atmosferze.
APYnews.pl: Czy takie kursy faktycznie pomagają w doskonaleniu języka obcego?


Tofiki: Uważam, że właśnie takie kursy pomagają najbardziej w doskonaleniu obcego języka. Nie jest to wypad na wakacje z rodzinką czy ze znajomymi gdzie niekoniecznie cały czas używa się obcego języka, lecz jest to kurs gdzie obcego języka używa się nie tylko w szkole, ale i w czasie wolnym, rozmawiając z nowymi znajomymi czy tak jak też w moim wypadku z rodziną u której się mieszka. Z początku bałam się, że kiedy nauczyciel będzie wyjaśniał mi zadanie czy gramatykę tylko i wyłącznie w języku obcym to nie dam rady, ale wdrożenie zajęło mi może pierwsze dwa dni, potem okazało się to zaskakująco łatwe. Szczególnie, że byliśmy tam podzieleni na grupy według swojego poziomu zaawansowania.


Having fun with new friends 😄👌🏻 #ef #efpolska #educationfirst


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Wiktoria Wierzgoń (@toffiki)

APYnews.pl: Ile można na takim wyjeździe poświęcić czasu na zwiedzanie, a ile na naukę?


Tofiki: Wszystko zależy od planu zajęć oraz na jak intensywnym kursie się jest. Ja byłam ma kursie generalnym dlatego czasu na zwiedzanie miałam nieco więcej. Oczywiście nauka odbywała się od poniedziałku do piątku. Zajęcia zaczynaliśmy i kończyliśmy w rożnych godzinach ale pomimo tego, że dostawaliśmy rownież zadania domowe to zawsze znalazł się czas żeby wyjść gdzieś do centrum miasta czy na plażę w pobliżu. W weekendy można było wybrać się na wycieczki gdzieś dalej, do stolicy Malty lub na sąsiednie wyspy Comino lub Gozo. Oczywiście można było jechać na własną rękę, ale szkoła oferowała również zorganizowane wycieczki. Wszystko zależy także od tego jak długo się jest na takim kursie. Ja byłam zaledwie dwa tygodnie a jednak udało mi się i czegoś nauczyć i pozwiedzać najważniejsze miejsca.


APYnews.pl: Dzięki za znalezienie chwili czasu na odpowiedzenie na pytania. Miłego weekendu! 


Co myślicie o takich wyjazdach? Podobają Wam się? Piszcie w komentarzach!


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.