Electronic Arts przejęło twórców marki Titanfall

Electronic Arts przejęło twórców marki Titanfall

Jeszcze niedawno w sieci głośno było o zamknięciu przez EA studia Visceral Games odpowiedzialnego chociażby za serię Dead Space, a firma już informuje o kolejnej, przyszłościowej decyzji. Mowa tutaj o przejęciu Respawn Entertainment.


Firma ta jest odpowiedzialna przede wszystkim za popularną wieloosobową strzelankę, a mianowicie Titanfall.  EA za zakup studia postanowiło zapłacić 450 milionów dolarów (warto zaznaczyć, że największa oferta pochodziła do tej pory od koreańskiego zespołu Nexon oferującego 50 milionów dolarów mniej), z czego 151 milionów przekazane zostanie natychmiast, a reszta spłacana będzie w odpowiednio wyznaczonych terminach.Współpraca obu firm nie rozpoczęła się jednak dopiero w momencie zakupu - wspólnym działaniom tych korporacji zawdzięczamy przecież tytułową markę Titanfall. Aktualnie trwają pracę nad trzecią odsłoną serii oraz produkcją osadzoną w świecie Star Wars. Ponadto gdzieniegdzie można usłyszeć o niezapowiedzianej jeszcze produkcji VR, która pojawić ma się w 2019 roku.Przy okazji Electronic Arts oświadczyło, że nie dojdzie do jakichkolwiek zwolnień, a polityka Respawn Enertainment nie ulegnie większym zmianom. Szefem studia niezmiennie pozostaje Vince Zampella.

 

Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!