Tinder wprowadza opcję Music Mode

Tinder wprowadza opcję Music Mode

Już niedługo w aplikacji Tinder pojawi się nowa funkcja, która zmieni przeglądanie profilów. Aktualizacja nastąpi dzięki współpracy Spotify i Tindera.


Music Mode - tak nazywa się nowa funkcja, która już niedługo pojawi się na Tinderze. Dzięki niej przeglądając profil danej osoby będziemy mogli usłyszeć jej "hymn", który sobie ustawi. Dostępna będzie w zakładce Odkrywaj (nowa sekcja, która pojawiła się dopiero w tym roku).

Warunkiem korzystania z Music Mode jest podłączenie konta na Tinderze z aplikacją Spotify. Sprawi to, że użytkownicy nie będą musieli "ręcznie" odtwarzać konkretnych hymnów.

Wiceprezes ds. innowacji produktu Tindera - Kyle Miller - stwierdził, że nowa funkcja może znacznie pomóc w odnalezieniu partnera:
Teraz dzięki Music Mode nasi użytkownicy będą mogli poczuć się podobnie jak w momencie, kiedy na imprezie dowiadujesz się, że ktoś uwielbia tę samą piosenkę, co ty. To niesamowite, jak dodanie muzyki jako kolejnego elementu w procesie poznawania się, podnosi jakość doświadczania Tindera. Piosenki są bardzo osobistą kwestią, a Music Mode to miejsce, które pozwoli na odkrycie czegoś nowego.

Według badań przeprowadzonych przez Millera, aż 40% użytkowników należących do tzw. Gen Z (ludzi urodzonych pomiędzy 1995 a 2010 rokiem) już zdecydowało się, że doda hymn do swojego profilu na Tinderze. Według Millera zwiększy to szansę na dopasowanie tych użytkowników nawet do 10%.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Music Mode zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników, ale spodziewać się możemy tego już wkrótce.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.