Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie!

Tinder najbardziej dochodową aplikacją na świecie!

Tinder to zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Twórcy owej platformy, służącej do poznawania nowych ludzi, mogą pochwalić się ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Dziesiątki milionów pobrań w Sklepie Play oraz AppStore oraz 50 milionów aktywnych użytkowników, to liczby, które robią wrażenie. Mimo tego, że w wielu aspektach, daleko jest Tinder'owi do największych gigantów branży internetowej, zarobków z aplikacji mogą pozazdrościć nawet YouTube czy Netflix.


Jak donosi firma Sensor Tower, coraz więcej wydajemy na aplikacje mobilne. Tylko w III kwartale bieżącego roku, globalnie wydaliśmy na nie 21 mld. dolarów, co jest wzrostem aż o 23% względem roku 2018. Najbardziej dochodową aplikacją okazuje się Tinder, na którego użytkownicy wydali w tym czasie aż 233 mln. dolarów.Wydawać by się mogło, że wielkie platformy takie jak Netflix czy YouTube powinny generować większe zyski niż aplikacja randkowa, jednak Tinder znalazł niezwykle skuteczny sposób na monetyzację swojego produktu.

Netflix zarabia pieniądze z miesięcznych subskrypcji, YouTube - głownie z reklam na filmach twórców, natomiast Tinder, połączył oba te źródła dochodu, zarabiając zarówno z reklam, jak i z subskrypcji Tinder Plus oraz Tinder Gold, z których ta druga w najbardziej opłacalnym wariancie kosztuje ponad 300 złotych rocznie. Dobry biznesplan połączony z dużą popularnością zagwarantował Tinderowi bezapelacyjne pierwsze miejsce na obecnym rynku mobilnych aplikacji.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.