TikTok z funkcją ukrycia automatycznie generowanych napisów

TikTok z funkcją ukrycia automatycznie generowanych napisów

TikTok wzbogacił się o możliwość ukrycia napisów generowanych automatycznie. Do tej pory taką opcją dysponowali wyłącznie twórcy. Poza tym zapowiedziano kilka funkcji dotyczących tłumaczeń.


TikTok od dłuższego czasu oferuje twórcom na aktywację transkrypcji swoich materiałów, co jest opcją zbawienną głownie dla osób głuchych. Funkcja przydaje się także w momencie gdy np. zapomnimy słuchawek i chcemy pooglądać filmiki w miejscu publicznym.

Dosyć irytującym ograniczeniem jest jednak fakt, że tych napisów... nie da się swobodnie wyłączać i włączać. Taką władzą dysponują wyłącznie twórcy wybranych materiałów. To niedługo się już zmieni - zapowiedziano właśnie wdrożenie specjalnego przycisku, za którego pomocą ukryjemy pojawiającą się na ekranie transkrypcję. Pojawi się on po lewej stronie ekranu.

Źródło: TikTok


Niektórzy użytkownicy powinni już uzyskać do niego dostęp - osobiście dostrzegłem nowość przy kilku materiałach. To jednak nie wszystko, co w najbliższym czasie trafi na TikToka. Na co muszą przygotować się internauci?

Treści na platformie staną się niedługo nieco bardziej przystępne, bowiem pojawi się opcja tłumaczenia opisu i podpisów pod każdym materiałem. Zapewne sporo osób zna tą opcję, lecz teraz zostanie ona rozszerzona o wiele nowych języków.

Źródło: TikTok


Poza tym tłumaczyć będzie można naklejki tekstowe umieszczone na klipach. Przy okazji opublikowano listę wspieranych języków: angielski, portugalski, niemiecki, indonezyjski, włoski, koreański, mandaryński, hiszpański i turecki. Polskiego na razie tam nie znajdziemy, ale zapewne stanie się to wkrótce.

Źródło: TikTok


 

Co sądzicie o nowościach na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.