TikTok zapłaci rekordową karę

TikTok zapłaci rekordową karę

TikTok zapłaci rekordową karę aby uregulować roszczenia ze strony rządu USA. Według Amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu aplikacja nielegalnie zbierała dane nieletnich użytkowników.


TikTok, który należy do chińskiej firmy ByteDance ma ponad pół miliarda użytkowników na całym świecie i szturmem zdobywa popularność w różnych regionach świata. Daje mu to przewagę nad innymi chińskimi platformami mediów społecznościowych, które bezskutecznie walczyły o ekspansję poza rodzimym rynkiem.

Władze Stanów Zjednoczonych odkryły, że firma bezprawnie gromadziła dane dzieci poniżej 13-go roku życia. W oświadczeniu Federalnej Komisji Handlu dowiadujemy się, że chodziło o nazwiska, adresy e-mail oraz dokładną lokalizację użytkowników. Na ByteDance nałożono karę w wysokości 5,7 mln dolarów za złamanie amerykańskiego prawa.W USA wymagana jest wyraźna zgoda opiekuna na wykorzystanie i katalogowanie prywatnych danych jego dziecka. Mimo tysięcy apeli ze strony tysięcy rodziców z wezwaniem do usunięcia danych z bazy, deweloperzy nie podjęli żadnych kroków w tym kierunku. Kara niemal 6 mln dolarów jest wynikiem obopólnej ugody i to najwyższa historycznie sankcja finansowa tego typu w historii Stanów.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu