TikTok pozwoli przesłać 5-minutowe filmy

TikTok pozwoli przesłać 5-minutowe filmy

TikTok rozpoczął testy możliwości nagrania i opublikowania filmu trwającego maksymalnie 5 minut. Dostęp do tej opcji ma na razie garstka użytkowników.


Nie tak dawno TikTok zdecydował się na wydłużenie limitu czasu trwania przesyłanych filmów do 3 minut. W ten sposób twórcy mogą za pomocą jednego materiału opowiedzieć np. całą historię bez potrzeby odsyłania do "drugiej części". Jak się okazuje, to nie koniec planów deweloperów z ByteDance.

Wszystko wskazuje na to, iż już niedługo będzie można publikować klipy trwające maksymalnie 5 minut. Informację o kolejnym wydłużeniu limitu otrzymała niewielka część użytkowników. Na razie więc mamy do czynienia z testami nowości.Niewykluczone, że za kilka miesięcy wszyscy otrzymają dostęp zarówno do oglądania, jak i nagrywania tak długich materiałów. Wiele osób zapewne będzie zdziwiona taką decyzją TikToka. Niektórzy sugerują jednak, iż w ten sposób platforma planuje zgarnąć nieco użytkowników YouTube'a. Czy to się uda? Zobaczymy.

 

Co sądzicie o 5-minutowych filmach na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.