TikTok poszukuje ambasadorów wśród studentów

TikTok poszukuje ambasadorów wśród studentów

TikTok chce poszerzyć bazę swoich użytkowników o studentów. A żeby to zrobić, włodarze planują zatrudnić specjalnych ambasadorów, którzy będą zachęcali starszą grupę odbiorców do pobrania i korzystania z aplikacji.


Nie jest tajemnicą, że TikToka używają głównie młodzi ludzie. Mimo, wydawać by się mogło, wąskiego grona grupy docelowej, aplikacja została już pobrana na świecie ponad miliard razy! ByteDance nie zamierza jednak spoczywać na laurach i szuka rozwiązania, mającego przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników. Pomóc w tym mają zatrudnieni ambasadorzy, będący w stanie dotrzeć do starszego targetu, jakim są studenci.Praca ambasadora jest aktualnie otwarta dla studentów uczących się w 17 college'ach w Stanach. W zamian za swoje usługi, uczniowie otrzymywaliby pewne wynagrodzenie finansowe (firma nie ujawniła konkretnych kwot), doradztwo coachingowe i zawodowe oraz markowe ubrania. Zamiast skupiać się na wysokich pensjach, gratyfikacje mają się opierać w dużej mierze na poszerzaniu doświadczenia, budowaniu sieci kontaktów i uczenia się umiejętności marketingowych.
NIE szukamy kogoś, kto rozdawałby ulotki lub ogłaszał się na imprezach. Chcemy lidera, przedsiębiorcy i nieszablonowego myśliciela, który pomoże zbudować społeczność twórców na terenie kampusu. Szukamy ludzi, którzy wykorzystają platformę TikTok do wyrażenia swojej pasji. - Pisze firma.

Jak rzeczony ambasador marki mógłby przekonać pozostałych studentów do TikToka? Przykładowo darmową pizzą i kartami podarunkowymi do Amazona dla każdego, kto ściągnie i będzie używał aplikacji. Brzmi uczciwie? Myślicie, że to dobry krok?

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu