TikTok planuje otworzyć wielką sieć swoich restauracji

TikTok planuje otworzyć wielką sieć swoich restauracji

TikTok otworzy sieć własnych restauracji. W menu zobaczyć będzie można wyłącznie dania, które zyskały popularność na tej platformie. Spółka ByteDance zaplanowała już nowy projekt - TikTok Kitchen. Ma być to sieć restauracji z jedzeniem znanym nam z TikToka. Już w przyszłym roku ma powstać aż 300 placówek, a do końca 2023 roku mamy spodziewać się ich 1000.

Jak na razie, planowo mają one posiadać wyłącznie możliwość zamówienia z dostawą do domu. Natomiast dania opracowywać będzie nowa na rynku firma Virtual Dining Concepts. ByteDance zamierza na razie wejść tylko na rynek amerykański, co oznacza że restauracje pojawią się na terenie Stanów Zjednoczonych. Prawdopodobnie ich ekspansja na pozostałe kontynenty uzależniona będzie od tego, czy TikTok Kitchen przyniesie sukces za oceanem.

Z początku mogłoby się wydać, że jest to szalony pomysł. Jednak warto przypomnieć historię np. pieczonego makaronu z serem feta, który po staniu się viralem na TikToku, w statystykach Google za 2021 rok był najczęściej wyszukiwaną potrawą.

tiktok kitchen 2 Źródło: TikTok (via TechCrunch)


W oświadczeniu odnośnie do tego projektu możemy przeczytać, że:
Wpływy ze sprzedaży TikTok Kitchen zostaną przeznaczone zarówno na wsparcie twórców, którzy zainspirowali daną pozycję w menu, jak i na zachęcanie i pomoc innym twórcom w wyrażaniu siebie na platformie, zgodnie z misją TikTok, aby inspirować kreatywność i przynosić radość swoim użytkownikom.

Tak więc, wpływy z nowej sieci restauracji wspomogą także tzw. FoodToka, czyli sekcję TikToka zajmującą się gotowaniem. Z całą pewnością zachęci to twórców do wymyślania coraz to ciekawszych przepisów. Na razie pozostaje nam czekać czy cały ten koncept przyjmie się dobrze w Stanach Zjednoczonych.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.