TikTok pierwszą - nienależącą do Facebooka - aplikacją z 3 mld pobrań

TikTok pierwszą - nienależącą do Facebooka - aplikacją z 3 mld pobrań

TikTok został pobrany na całym świecie już trzy miliardy razy. Tym samym czyni go to pierwszą aplikacją - nie od Facebooka - która przekroczyła ten próg.


Nie da się ukryć, że TikTok to platforma rewolucyjna jeśli chodzi o współczesne social media. Jej wpływ na odbiorców oraz całą branżę wzrasta z każdym miesiącem i najnowszy raport firmy SensorTower zdaje się tylko to potwierdzać.

Okazuje się bowiem, iż TikTok został zainstalowany na urządzeniach mobilnych już ponad 3 miliardy razy. Lepszy wynik uzyskał tylko Facebook oraz Messenger. Na liście chwały znajdują się także niektóre aplikacje od Google, lecz ich zazwyczaj nie bierze się pod uwagę, gdyż są już fabrycznie wgrane na smartfony z Androidem, co wlicza się do statystyk.

Źródło: SensorTower


Najwyższy wzrost TikTok zaliczył oczywiście w pierwszym (318 mln pobrań) oraz drugim (301 mln pobrań) kwartale 2020 roku, kiedy to mieliśmy do czynienia z pierwszą falą pandemii koronawirusa. W ostatnich miesiącach platformę zainstalowano z kolei 205 mln razy.

Oczywiście rosną także wydatki użytkowników wewnątrz aplikacji. Jak się okazuje, w minionym kwartale wydali oni blisko 535 mln dolarów. Robi wrażenie - zwłaszcza że na początku 2020 roku była mowa "tylko" o 188 mln dolarów.

Źródło: SensorTower


Rynek platform społecznościowych jest więc dzisiaj dosyć wypełniony i giganci rywalizują głównie o przyciągnięcie jak największej grupy odbiorców oraz twórców. Dlatego też coraz częściej pojawiają się różnego typu funkcje dające influencerom nowe opcje zarobku itd. 

Czy TikTok utrzyma swoją pozycję? Na razie wszystko wskazuje, że tak. Trudno jednak przewidzieć jak sytuacja będzie wyglądać np. za rok. Pozostaje czekać.

 

Korzystacie z TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.