TikTok ograniczy nieletnim dostęp do niektórych funkcji

TikTok ograniczy nieletnim dostęp do niektórych funkcji

TikTok zapowiedział nowe funkcje prywatności, które mają na celu ochronę osób nieletnich. Zabrana zostanie im m.in. możliwość publicznego wstawienia filmu.


TikTok to obecnie najpopularniejsza aplikacja na świecie. Korzystają z niej głównie najmłodsi, więc nic dziwnego, że deweloperzy starają się regularnie zwiększać poczucie ich bezpieczeństwa oraz prywatność udostępnianych treści. W tym celu zapowiedziano właśnie szereg interesujących funkcji.

Większość zmian dotyczy użytkowników w wieku 16 oraz 17 lat - młodsi bowiem mają swoje unikalne ograniczenia. Przede wszystkim mowa tutaj o domyślnym zablokowaniu możliwości wysyłania wiadomości do niepełnoletnich. Pojawi się oczywiście opcja zmiany tej preferencji.

Osobom poniżej 16 roku życia wyświetli się ponadto specjalne powiadomienie przy okazji publikacji pierwszego filmu. Zapytani oni zostaną o to, kto będzie mógł oglądać wstawiony materiał - Przyjaciele, Obserwujący oraz Tylko ja. Opcja "Każdy" nie będzie dostępna.

Źródło: TikTok


Ponadto TikTok zapyta się osób w wieku 16 oraz 17 lat o to czy chcą, by pozwalały na pobieranie udostępnianych filmów przez innych użytkowników. Deweloperzy chcą mieć pewność, iż twórcy klikają "tak" w pełni świadomie.

Źródło: TikTok


Co najciekawsze, ograniczone zostaną powiadomienia push. Dla użytkowników w wieku 13-15 zablokowane zostanie ich otrzymywanie po godzinie 21. Z kolei dla nieletnich w wieku 16-17 po godzinie 22. Włączą się one automatycznie o 8 rano kolejnego dnia.

Wyżej opisane zmiany powinny zostać wdrożone na przestrzeni najbliższych tygodni.

 

Co sądzicie o nowościach na TikToku? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.