TikTok oficjalnie wprowadza

TikTok oficjalnie wprowadza "łapki w dół"

TikTok podał w ostatnich dniach, że wkrótce wszyscy użytkownicy otrzymają funkcję kliknięcia przycisku "nie lubię", która trafi do sekcji komentarzy. Testy opcji rozpoczęły się już blisko pół roku temu, a teraz zostanie ona oficjalnie zaimplementowana globalnie.  


TikTok jest jedną z najszybciej rozwijających się oraz zyskujących na popularności aplikacji na świecie. Nic więc dziwnego, że jej twórcy ciągle dodają nowe funkcjonalności. Najnowszą z nich jest przycisk "nie lubię", czyli tak zwane "łapki w dół", które trafią do sekcji komentarzy. Według komentarza firmy, "nowa opcja będzie kolejnym sposobem dla użytkowników na wyrażanie własnej opinii na temat wypowiedzi innych osób".

Źródło: TikTok


Co interesujące, kliknięcie przycisku "nie lubię", nie zmieni oficjalnego statusu komentarza. Wszystko z tego względu, że podobnie jak na YouTube, licznik łapek będzie ukryty. Możemy jednak domyślać się, że ilość przyznanych "łapek w dół" będzie miała wpływ na algorytm i kolejność wyświetlania się komentarzy pod filmem.

 

Co uważacie o nowych "łapkach w dół" na TikToku?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.