TikTok ma wielkie plany związane z grami

TikTok ma wielkie plany związane z grami

Aplikacja TikTok stale aktualizowana jest o liczne nowości i funkcjonalności. Teraz ByteDance zdradził nowe plany usprawnienia aplikacji. Gigant tym razem stawia na gaming!


Jak informuje Reuters, TikTok rozpoczął testy obsługi gier HTML5 wewnątrz aplikacji. Oprócz tego dowiadujemy się, że TikTok ma być uzupełniony o gry dostosowane do transmisji na żywo, które umożliwią rywalizację pomiędzy twórcami, a ich widzami, w ramach streama na platformie. Co dokładnie szykuje dla nas TikTok?

Jedną z wspomnianych gier ma być Draw & Guess, która polega na popularnym formacie rysowanych kalambur. Nowe doniesienia mówią także o wyczekiwanej możliwości udostępniania ekranu na livestreamie, co umożliwiłoby w rzeczywistości transmitowanie dowolnej gry mobilnej na większą skalę.

Dodatkowo, jak informuje Reuters, użytkownicy otrzymają możliwość wygrywania monet. Waluta aplikacji będzie losowo rozdawana w ramach "skrzyń ze skarbami", które będą dodawane do transmisji na żywo i otwierane w wybranych momentach jej trwania.

Fragment zapowiedzi Disco Loco 3D - gry stworzonej przy współpracy TikToka oraz dewelopera Zynga.


Na ten moment musimy poczekać na szczegóły gier na TikToku, jednak plany ByteDance w tym obszarze wydają się bardzo interesujące. Po podjęciu zeszłorocznej współpracy TikToka z firmą Zynga mogliśmy dojść do wniosków, w jakim kierunku zmierzają twórcy aplikacji. Teraz wiemy, że był to początek nowej drogi, a najciekawsze dopiero przed nami.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.