TikTok dodał specjalną zakładkę z filmami znajomych

TikTok dodał specjalną zakładkę z filmami znajomych

TikTok zastąpił zakładkę Odkrywaj zakładką Znajomi. Od teraz można oglądać tam filmiki wyłącznie osób, które obserwujemy. Spora część użytkowników jest bardzo zawiedziona taką decyzją.


TikTok poinformował na Twitterze, że usuwa funkcję Odkrywaj, aby dodać zakładkę wyłącznie z filmikami znajomych. Matt Navarra - konsultant ds. mediów społecznościowych - poinformował, że nowa zakładka dostępna będzie wkrótce dla każdego.

TikTok opisuje kartę Znajomi jako miejsce, „które pozwoli Ci łatwo znaleźć i cieszyć się treściami od osób, z którymi jesteś połączony”.

 Zakładka Odkrywaj działała podobnie jak na Instagramie i Snapchacie. Udostępniano tam użytkownikowi szereg treści, rzekomo popularnych, które mogą znajdować się poza jego normalnymi zainteresowaniami. Dzięki temu można było odkryć coś nowego.

Natomiast nowa zakładka - Znajomi - będzie działać podobnie do Głównej na Twitterze. Wypełniona zostanie treściami od osób, które obserwujemy (lub są w jakiś sposób połączone z nimi).

Jak pisze Social Media Today, TikTok mógł uznać zakładkę Odkrywaj za zbędną, ponieważ ukazujące się na niej treści były zbyt podobne do tych na Dla ciebie. Jednak wielu użytkowników nie popiera takiej zmiany.A wy, co uważacie o nowej zakładce na TikToku?

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.