TikTok będzie bił koleje rekordy. W przyszłości ma mieć ponad 2 mld użytkowników

TikTok będzie bił koleje rekordy. W przyszłości ma mieć ponad 2 mld użytkowników

TikTok w przyszłym roku ma przekroczyć próg 1,5 mld aktywnych użytkowników miesięcznie. Takie prognozy i inne statystyki udostępniła właśnie firma analityczna App Annie. 


TikTok to obecnie najpopularniejsza aplikacja na świecie. Zainteresowanie tą platformą jest nawet większe, niż Facebookiem. Ponadto nic nie wskazuje na to, by ten wzrostowy trend miałby się w najbliższym czasie zakończyć.

Firma ByteDance ma ambitne plany rozwoju swojej usługi - wszystko oczywiście w celu utrzymania wysokiej liczby aktywnych użytkowników i przyciągnięcia nowych. Jeśli pozycja TikToka nie zacznie nagle maleć, to przyszły rok będzie dla niego naprawdę rekordowy.

App Annie - spółka analityczna - opublikowała właśnie raport prezentujący średni wzrost aktywnych konsumentów miesięcznie na przestrzeni poszczególnych kwartałów. Wszystko wskazuje na to, że już w 2022 roku z TikToka będzie korzystać ponad 1,5 mld użytkowników. To jednak nie koniec przewidywań. Bardzo prawdopodobne, iż TikTok przekroczy próg 2 mld aktywnych użytkowników miesięcznie w 2023 roku. Jeśli się to uda, to platforma stanie się pod tym kątem niemalże tak popularna, jak Facebook.

Oczywiście do tych wszystkich danych należy podchodzić z odpowiednim dystansem. Informacje przekazywane przez App Annie są wyłącznie prognozami i nawet jeśli są prawdopodobne, to nadal nie w 100 procentach pewne.

 

Korzystacie z TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.