TheNitroZyniak ostro o shoterach na polskim YouTube!

TheNitroZyniak ostro o shoterach na polskim YouTube!

TheNitroZyniak ostatnio coraz częściej zabiera głos w sprawach, które dotyczą polskiego YouTube'a. Niedawno wypowiedział się o tzw. patostreamach, a jego działania spotkały się z pożądanymi skutkami, o czym świadczy zbanowanie Rafatusa na YouTube. Tym razem pod lupę wziął polskie kanały shoterskie. 


Czy właściwie są kanały shoterskie? Są to kanały, które nagrywają live streamy znanych YouTuberów i wycinają z nich jak najciekawsze fragmenty, by później udostępnić je na swoich kanałach. Robią to po to, żeby pokazać ciekawe sytuacje i wypowiedzi tym, którzy nie mogli obejrzeć streama, przy okazji zgarniając wyświetlenia. Głos w sprawie zabrał Nitro, któremu nie podoba się praca większości polskich shoterów.Nitro zarzuca "shoterom" brak własnej inwencji twórczej oraz fakt, że większość ich filmów wprowadza w błąd widzów. Większość shoterów także psuje reputacje nagrywanym YouTuberom poprzez mylne nagłówki, w których często znajdują się obraźliwe ich określenia. Wyjęte z kontekstu wypowiedzi, które znajdują się na ich filmach są jednak chyba największą plagą. W ten sposób w usta YouTuberów wsadzane są słowa, których tak naprawdę nigdy nie powiedzieli.

Ponadto ostatnio Nitra, a raczej jego dziewczynę Sandrę, spotkała nieprzyjemna sytuacja ze strony jednego z shoterów, o której mówi w powyższym filmie. Nitro zapowiada, że nie będzie patrzył obojętnie na to, gdy ktoś fałszywymi filmami sprawia przykrość jego bliskim. Zamierza on tępić wszystkie przejawy fałszowania filmów, natomiast zapowiada, że jest w stanie dogadać się z kimś, kto chciałby profesjonalnie sklejać ciekawe akcje z jego streamów. Nie ma on też nic przeciwko uczciwym shotom, w których nic nie jest przekłamane.

Nitro swoim filmem zwraca uwagę na istotny problem, który pojawił się na YouTube. Nie chodzi jednak o to, by kanały shoterskie nie mogły działać, ale aby to robiły uczciwie. Oczywiście są właśnie takie kanały, jednak jest ich bardzo mało. Za mało.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.