The Undying Plague (RFG) na Steam Greenlight!

The Undying Plague (RFG) na Steam Greenlight!

Już jakiś czas temu, gra The Undying Plague autorstwa The3Jocker'a i COVERR'a, zadebiutowała na Steam Greenlight*. Powstała ona w związku z projektem RFG (Rojo Fan Games), którego pomysłodawcą jest Patryk „Rojo" Rojewski. Z początku, gra nosiła nazwę Rojo vs Zombies, jednak sam Patryk doradził autorowi zmianę nazwy. Co ciekawe, twórca stworzył ją w ramach przerwy w tworzeniu większego projektu, gry noszącej tytuł Angry Wheels.


The Undying Plague została stworzona na silniku Construct Classic. Nie ma zbytnio złożonej fabuły, ani wyszukanej grafiki. Przez wielu zdobyła jednak duże uznanie, a na stronie RojoFanGames.pl opisano ją jednak tak:Rozpoczęła się apokalipsa zombie (po raz kolejny) i mamy tylko jedną szansę aby ją powstrzymać, Ciebie! Przeżyj jak najdłużej, cała ludzkość na tobie polega!

Jest to tematyka poruszana już wielokrotnie, skąd więc taki sukces? Zapewne dlatego, że daje ona niesamowitą frajdę, ogromną satysfakcję i niesamowicie wciąga. Żeby jednak temu dowieść, trzeba samemu tego doświadczyć, do czego serdecznie zapraszamy.
screen Screen z The Undying Plague - Greenlight Trailer.

Nasz krótki opis The Undying Plague:
Mamy do dyspozycji 5 rodzajów broni, każda z nich ma możliwość upgrade'ów. Zdobyte na niszczeniu hord nieumarłych, pieniądze można jednak wydać również na umiejętności pasywne. Oponenci dzielą się na słabszych i silniejszych – łatwiejszych i trudniejszych do zabicia. System oświetlenia, "shaking camera" i udźwiękowienie, znacznie zwiększają przyjemność z rozgrywki. Całość prezentuje się znakomicie, a program spełnia swoją funkcję nader dobrze, a ponadto jest ciągle rozwijany.


Pierwszy film dotyczący dzieła Jockera i COVERR'a pojawił się już w pierwszej połowie października, zeszłego roku. Pod koniec grudnia mogliśmy już zobaczyć, na kanale Roja prezentację poprawionej wersji programu. Miesiąc później, 30 stycznia na Steam Greenlight wystartowała kampania dotycząca gry. Była i jest ona nadal wspomagana między innymi przez Rocka, Gimpera czy Enkiego – kierownika publicystyki w magazynie CD-Action  i oczywiście przez ojca całej inicjatywy RFG, Patryka Rojewskiego. Kilka dni temu, bo 3 lutego, projekt chłopaków trafił do grona 10 najlepszych gier na Steam Greenlight. Gratulujemy autorowi gry i życzymy dalszych sukcesów w branży. Czekamy na kolejne debiuty uczestników projektu Rojo Fan Games, oby dalej był on tak skuteczny, we wspieraniu młodych twórców gier wideo.


Dodatkowo, jak pisze portal jarock.pl, jeśli wszystko pójdzie po myśli chłopaków prawdopodobnie do gry zostanie dodana możliwość kooperacji. Jak również piszą, sama gra będzie wtedy oscylować w okolicach 3 Euro.


Trailer gry obejrzycie poniżej, natomiast by przejść do zakładki produkcji na Steam'ie kliknij tutaj. Pamiętajcie o zostawieniu miłego komentarza i zagłosowania na tę grę właśnie na tej stronie. Być może również dzięki Wam uda się wprowadzić The Undying Plague do sprzedaży.¹ "Steam Greenlight został zapowiedziany w lipcu 2012 roku jako sposób dla użytkowników na pomoc w wyborze gier, głównie niezależnych, które chcieliby, aby były dostępne w usłudze Steam."Oskar Wadowski