The Last of Us 2 z rekordem nagród za grę roku. Wiedźmin 3 pokonany

The Last of Us 2 z rekordem nagród za grę roku. Wiedźmin 3 pokonany

Gra The Last of Us 2 została doceniona przez niemalże wszystkich recenzentów i krytyków. Jak się okazuje - zdobyła ona więcej nagród za "produkcję roku" niż jakikolwiek inny tytuł w historii.


The Last of Us 2 to niewątpliwie jedna z najgłośniejszych premier ubiegłego roku. Kontynuacja uznanej produkcji przyjęła się równie dobrze - przynajmniej w oczach recenzentów. Na portalu Metacritic ujrzeć możemy wysoką notę na poziomie 93 punktów. Średnia ocen wystawionych przez graczy to z kolei 5,3.

Dzieło od Naughty Dog pobił jednak pewien znaczący rekord. Mowa o liczbie nagród za "Grę Roku". Do tej pory koronę nosił dumnie Wiedźmin 3: Dziki Gon - przyznano mu łącznie 280 nagród tego typu. The Last of Us 2 wyprzedziło przygody Białego Wilka zdobywając 302 tego typu tytułów.

Co ciekawe - ubiegłoroczna pula recenzentów i krytyków wręczających produkcjom miano Gier Roku wyniosła 576. Za The Last of Us 2 na podium znalazły się więc takie tytuły jak m.in. Hades (64 nagrody) czy Ghost of Tsuhima (63 nagrody).Wynik robi wrażenie. Należy mieć jednak na uwadze, że tego typu rankingi nie są stałe - podobnie jak liczba nagród mogących zostać przyznanych danej grze.

Teraz pozostaje oczekiwać na grę, która pobije rekord.

 

Graliście w The Last of Us 2? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.