Rekordowa pula nagród w tegorocznej edycji turnieju The International!

Rekordowa pula nagród w tegorocznej edycji turnieju The International!

W zeszłorocznej edycji turnieju The International w puli nagród znalazło się  24,8 mln dolarów, jednak tegoroczne rozgrywki warte będą dużo więcej. Pula nagród turnieju gry Dota 2 właśnie pobiła rekord z 2017 roku.  


Społeczność gry pobiła swój własny rekord, który został ustanowiony przy okazji zeszłorocznej edycji wydarzenia. Ile pieniędzy będzie do wygrania teraz? Wiemy, że aktualna kwota jest wyższa niż 24 787 916 dolarów.Licznik nie zatrzymuje się ani na sekundę. Społeczność gry już zastanawia się, jak wyglądać będzie kwota do 25 sierpnia. Możemy być jednak pewni, że zespoły będą rywalizować o zeszłoroczną wartość powiększoną o setki tysięcy dolarów.

Warto wspomnieć, że ten sukces turniej zawdzięcza w ogromnej mierze fanom gry. To dzięki nim pobity został rekord. Pula nagród The International 8 składa się z 1 600 000 dolarów przeznaczonych przez producenta oraz z sumy zebranej ze sprzedaży dodatków, które kupują użytkownicy. Z każdych wydanych 10 dolarów do puli wpada tylko 25% tej kwoty, jednak mimo tego użytkownicy nie oszczędzają i ciągle napędzają licznik.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.