Terarria z ostatnim patchem. Gra przeżywa oblężenie

Terarria z ostatnim patchem. Gra przeżywa oblężenie

Terraria zakończyła swój żywot po dziewięciu latach od premiery. Do gry zawitał właśnie "Journey's End- ostatni oficjalny update. Aktualizacja wnosi mnóstwo nowości i jest pożegnaniem twórców z ich własnym dziełem.


Terraria nigdy nie odniosła tak ogromnego sukcesu co Minecraft, lecz bez wątpienia można ją również nazwać kultową grą. Ujrzała ona światło dzienne w 2011 roku i na przestrzeni lat wzbogaciła się o mnóstwo nowości. Jak jednak możemy usłyszeć w polskim przeboju - "nic nie może przecież wiecznie trwać".

Wczoraj swoją premierę miał ostatni update do Terrarii - został on nazwany dosyć wymownie, bo "Journey's End". Aktualizacja przyciągnęła do produkcji tłumy użytkowników. Jednocześnie, w wersję na platformę Steam, grało 489 tys. osób! Co wnosi do tytułu sam patch?Przede wszystkim możemy mówić o przebudowaniu procesu generowania poziomów oraz dodaniu trybu kreatywnego rodem z Minecrafta. Dodatkowo, gra wzbogaciła się o ponad 800 nowych przedmiotów, dotychczas nieznanych wrogów oraz wbudowany bestiariusz.

Sama Terraria swego czasu była niezwykle popularna na YouTube. Być może ostatnia aktualizacja przywróci internetową światłość grze? Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zagrać w Terrarię, to jest ona dostępna na praktycznie wszystkich platformach - począwszy od PC, przez Switcha, a skończywszy na Androidzie.

 

Planujecie wrócić do Terrarii? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.