Telefony Samsunga same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób

Telefony Samsunga same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób

Wszyscy posiadacze Samsungów powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich nudesów zdjęć. Telefony od tego producenta zaczęły bowiem wysyłać zdjęcia do przypadkowych osób.


O problemie pierwszy zawiadomił serwis Gizmodo, a później został on potwierdzony przez użytkowników Reddita. Niektórzy z użytkowników telefonów Samsunga zauważyli, że ich telefon wysłał zdjęcia z galerii do przypadkowych osób. A nie było to wcale łatwe, bo zdjęcia były wysyłane przez urządzenia bez żadnej wiedzy właściciela i o fakcie mógł się dowiedzieć... po fakcie, kiedy zdziwiony odbiorca dostawał mniej lub bardziej prywatne zdjęcia.Przypadkowe zdjęcia są wysyłane poprzez aplikację Samsung Messages i na tę chwilę problem został potwierdzony u posiadaczy Samsungów S9 i S9+, ale nie wiadomo, czy inne modele nie są zagrożone. Przedstawiciele koreańskiej firmy twierdzą, że są świadomi problemu.

Jak można się zabezpieczyć przed niepożądanym udostępnieniem zdjęć osobom trzecim? Najprostszym sposobem jest zablokowanie dostępu aplikacji Samsung Messages do danych przechowywanych na telefonie i oczywiście zdrowy rozsądek.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.