Technologiczne podsumowanie 2016 roku!

Technologiczne podsumowanie 2016 roku!

Ten artykuł jest prawdziwym must have dla maniaków technologii. Jeśli jesteście ciekawi jakie rewolucyjne rozwiązania w elektronice pojawiły się w bieżącym roku, to idealnym rozwiązaniem będzie film Jakuba Klawitera - Tech Year 2016!


Kim jest Kuba Klawiter? To internetowy twórca, prezenter telewizyjny oraz przede wszystkim fan wszelkiego rodzaju technologii (w ostatnim czasie szczególnie telefonów Xiaomi, dronów i desek elektrycznych). Kuba co tydzień wypuszcza materiały pod tytułem Tech Week (nie biorąc pod uwagi ostatniej przerwy), w której podsumowuje newsy i wpadki w świecie elektroniki. A co jeśli podsumowałoby się cały rok?

Przykładowy odcinek Tech Weeka.


Nie musimy na to czekać! Taki materiał już jest. Oczywiście od Kuby Klawitera. W odcinku przypomina nam o tym co się wydarzyło w 2016. Nie zabraknie przypomnienia o wpadkach ogromnych korporacji, przytoczenia zakurzonych aplikacji, które kilka miesięcy temu były ostatnim krzykiem mody, a dziś mało kto o nich pamięta i wiele, wiele więcej.


screenshot-2016-12-26-16-28-24


Genialnym przykładem są reakcje na Facebooku. Element, do którego wielu z nas było nastawionych sceptycznie, a dzisiaj nie moglibyśmy bez nich używać Facebooka. Osobiście praktycznie odeszliśmy od tradycyjnego "lajka" i zamiast tego w zależności od sytuacji używamy "super", "haha" lub "przykro mi". Prawdopodobnie Wy też tak macie.facebook-gif1


Mało? Pokemon GO, gra która zawojowała cały świat. Grali w nią wszyscy. Niestety po miesiącu czar prysł, rozgrywka zaczęła być nużąca i monotonna, gracze oczekiwali nowych rozwiązań i możliwości, lecz niestety tego się nie doczekali. Po kolosalnej liczbie graczy pozostała tylko garstka. Tak w sumie kończy się los każdego trendu...
Nie moglibyśmy się nazywać widzami Klawitera gdybyśmy nie napisali o dronach, a dronów w tym roku było sporo. DJI w 2016 wypuściło cztery drony: Phantoma 4, Mavica Pro, Phantoma 4 pro i inspire 2. DJI po prostu zgniotła GoPro Karme. Choć to być może za wiele, bo GoPro Karma - potencjalny konkurent dronów DJI, został krótko przed premierą wycofany...

dji_mavic_dron_sklep

Robi się gorąco... To Samsung i wybuchający Note 7. O tym było na prawdę głośno. Telefon, który miał być flagowcem okazał się prawdziwym bombowcem. Pomimo wybrnięć Samsunga nie udało się o tym zapomnieć i zamieść tego pod dywan, a informacje o zakazie wnoszenia tego urządzenia, znajdziemy już na każdym lotnisku.


exploding-note-7


Więcej nie zamierzamy spoilerować. Po resztę wejdźcie na film Klawitera. Gwarantujemy, że się nie zawiedziecie, a możliwe że zostaniecie na dłużej!Co według Was było najważniejszym technologicznym wydarzeniem tego roku? Piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl