Team Kinguin wygrywa DreamHack Open Montreal 2018!

Team Kinguin wygrywa DreamHack Open Montreal 2018!

Trwający FACEIT Major 2018 przyćmił w ostatnich dniach trwające wydarzenie na scenie CS:GO jakim był DreamHack Open Montreal 2018. To jednak za ocean warto spojrzeć właśnie teraz, bo na naszych oczach tworzy się historia polskiego zespołu - Team Kinguin. Ekipa TaZa sięgnęła dziś po pierwsze miejsce turnieju!


Już wczoraj pewny był fakt, że o miano najlepszej drużyny turnieju DreamHack Open Montreal 2018, zawalczy któryś z polskich zespołów. W półfinale spotkały się bowiem ekipy Team Kinguin z AGO Esports . To jednak pierwsza z drużyna okazała się lepsza, a dziś pingwiny w finale natrafili na Fińską formację - ENCE. Mecz w formacie "best of 3" rozpoczął się od Nuke'a, wybranego przez polski zespół. Obie drużyny szły jak równy z równym od samego początku, nie doprowadzając do większej przewagi po którejś ze stron. Pierwsza mapa trafiła ostatecznie do Team Kinguin po rezultacie 16:14.

Kolejną rozgrywaną mapką był Dust2 - wybór zespołu z Finlandii. Mimo tego, to Polacy od początku przejęli inicjatywę wygrywając pistoletówkę i kolejne dwie rundy. Pierwsza połowa zakończyła się satysfakcjonującym wynikiem dla naszych - 9:6. Druga część Dusta jak się później okazało, była jeszcze lepsza. Pingwiny coraz pewniej pokazywały swoją przewagę nad rywalem, który popełniał coraz to więcej błędów. Ostatecznie mapa ta skończyła się wynikiem 16:9, całe spotkanie 2:0, a Team Kinguin zdobyło pierwsze miejsce turnieju!Zawodnicy po zwycięstwie nie kryli swego szczęścia z tak wielkiego osiągnięcia. Gratulujemy!
Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.