Targi gamescom już za nami!

Targi gamescom już za nami!

Wczoraj oficjalnie zakończyły się targi Gamescom 2016. Odbywające się w niemieckiej Kolonii wydarzenie jest nie lada gratką dla wszystkich graczy na świecie. Co roku przyjeżdża na nie kilkaset tysięcy ludzi w celu zagrania w ulubione tytuły przed premierą bądź spotkania się z ich twórcami. Nie inaczej było i w tym roku.


Same targi są dość młode, bo pierwsze odbyły się w 2009 r., czyli siedem lat temu. Wyróżniają się jednak tym, że są otwarte dla wszystkich. Oznacza to, że każdy kto jest zainteresowanym tym wydarzeniem może pojechać i obserwować to, co przygotowali najwięksi deweloperzy oraz wydawcy gier wideo. W tym roku Gamescom zgromadził ok. 345 tysięcy odwiedzających, którzy przyjechali aż z 95 krajów! Nie było Was na miejscu? Sprawdźcie co się działo!
Targi Gamescom 2016 odbywały się w niemieckiej Kolonii od 17 do 21 sierpnia. Targi Gamescom 2016 odbywały się w niemieckiej Kolonii od 17 do 21 sierpnia.

W odróżnieniu od E3 (o tegorocznej edycji rozpisaliśmy się tutaj) na Gamescomie nie zostają zazwyczaj przedstawiane nowe produkcje, a tylko ujawniane są o nich pewne informacje - wszystko po to, aby zachęcić potencjalnego gracza do zakupienia nadchodzącego tytułu. Nie inaczej było i w tym roku. Wszystkie nadchodzące tytuły zostały zaprezentowane kilka miesięcy temu, więc w Kolonii ukazano tylko zwiastuny oraz zapisy z rozgrywki. Zamiast obszernych opisów pokażemy Wam parę materiałów, które zaciekawiły nas podczas targów:


Na pierwszy ogień idzie gameplay z Gwinta, nowej produkcji CD PROJEKT RED. Beta testy tej wiedźmińskiej karcianki ruszają już w październiku - nie możemy się doczekać! Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądała rozbudowana wersja mini gry z trzeciego Wiedźmina.
Zapewne większość z Was kojarzy studio Piranha Bytes i legendarnego Gothica. Na Gamescomie zaprezentowano nowy zapis z rozgrywki z ELEX i choć animacje wyglądają dosyć sztywno to mamy nadzieję, że jeszcze się to zmieni, bo świat wygląda naprawdę cudownie.
Niedługo będziemy mogli zagrać już w nowego Deus Ex'a: Rozłam Ludzkości. Z okazji zbliżającej się premiery zaprezentowany został tzw. launch trailer. Kto po jego obejrzeniu przekonał się do nowej odsłony tej serii?
Październikowa premiera Battlefielda 1 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym mogliśmy niedawno zaobserwować godzinny fragment rozgrywki z trybu wieloosobowego. Przypominamy, że w polskiej wersji językowej będziemy mogli usłyszeć Roja, Izaka oraz Rocka wcielających się w rolę trzech żołnierzy.
W Niemczech nie zabrakło również polskich YouTuberów! Odwiedzili oni targi, aby przekonać się czy są tak niezwykłe jak sądzą media. Ich miny mówią same za siebie:
Jack Gadovski w swoim żywiole! :D Jack Gadovski w swoim żywiole! :D


Tak Gwint zmienia człowieka :/

Co sądzicie o targach Gamescom? Chcielibyście się na nie wybrać? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Zapalony fan gier studia Piranha Bytes. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji.

W Call of Duty: WWII pojawi się polski ruch oporu!

Nintendo zaprezentowało niezwykłe akcesoria z... kartonu!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Czy istnieje jeszcze szansa na powrót Prince of Persia?

Tajemniczy tweet twórców Wiedźmina!

Twitch zapłacił rekordową kwotę za prawa do transmisji Overwatch League!