Targi gamescom już za nami!

Targi gamescom już za nami!

Wczoraj oficjalnie zakończyły się targi Gamescom 2016. Odbywające się w niemieckiej Kolonii wydarzenie jest nie lada gratką dla wszystkich graczy na świecie. Co roku przyjeżdża na nie kilkaset tysięcy ludzi w celu zagrania w ulubione tytuły przed premierą bądź spotkania się z ich twórcami. Nie inaczej było i w tym roku.


Same targi są dość młode, bo pierwsze odbyły się w 2009 r., czyli siedem lat temu. Wyróżniają się jednak tym, że są otwarte dla wszystkich. Oznacza to, że każdy kto jest zainteresowanym tym wydarzeniem może pojechać i obserwować to, co przygotowali najwięksi deweloperzy oraz wydawcy gier wideo. W tym roku Gamescom zgromadził ok. 345 tysięcy odwiedzających, którzy przyjechali aż z 95 krajów! Nie było Was na miejscu? Sprawdźcie co się działo!
Targi Gamescom 2016 odbywały się w niemieckiej Kolonii od 17 do 21 sierpnia. Targi Gamescom 2016 odbywały się w niemieckiej Kolonii od 17 do 21 sierpnia.

W odróżnieniu od E3 (o tegorocznej edycji rozpisaliśmy się tutaj) na Gamescomie nie zostają zazwyczaj przedstawiane nowe produkcje, a tylko ujawniane są o nich pewne informacje - wszystko po to, aby zachęcić potencjalnego gracza do zakupienia nadchodzącego tytułu. Nie inaczej było i w tym roku. Wszystkie nadchodzące tytuły zostały zaprezentowane kilka miesięcy temu, więc w Kolonii ukazano tylko zwiastuny oraz zapisy z rozgrywki. Zamiast obszernych opisów pokażemy Wam parę materiałów, które zaciekawiły nas podczas targów:


Na pierwszy ogień idzie gameplay z Gwinta, nowej produkcji CD PROJEKT RED. Beta testy tej wiedźmińskiej karcianki ruszają już w październiku - nie możemy się doczekać! Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądała rozbudowana wersja mini gry z trzeciego Wiedźmina.
Zapewne większość z Was kojarzy studio Piranha Bytes i legendarnego Gothica. Na Gamescomie zaprezentowano nowy zapis z rozgrywki z ELEX i choć animacje wyglądają dosyć sztywno to mamy nadzieję, że jeszcze się to zmieni, bo świat wygląda naprawdę cudownie.
Niedługo będziemy mogli zagrać już w nowego Deus Ex'a: Rozłam Ludzkości. Z okazji zbliżającej się premiery zaprezentowany został tzw. launch trailer. Kto po jego obejrzeniu przekonał się do nowej odsłony tej serii?
Październikowa premiera Battlefielda 1 zbliża się wielkimi krokami. W związku z tym mogliśmy niedawno zaobserwować godzinny fragment rozgrywki z trybu wieloosobowego. Przypominamy, że w polskiej wersji językowej będziemy mogli usłyszeć Roja, Izaka oraz Rocka wcielających się w rolę trzech żołnierzy.
W Niemczech nie zabrakło również polskich YouTuberów! Odwiedzili oni targi, aby przekonać się czy są tak niezwykłe jak sądzą media. Ich miny mówią same za siebie:
Jack Gadovski w swoim żywiole! :D Jack Gadovski w swoim żywiole! :D


Tak Gwint zmienia człowieka :/

Co sądzicie o targach Gamescom? Chcielibyście się na nie wybrać? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.