Kolejna agencja partnerska sprzedana. Transakcja warta 2,8 miliona złotych!

Kolejna agencja partnerska sprzedana. Transakcja warta 2,8 miliona złotych!

Grupa Mediacap, zajmująca się marketingiem oraz technologią, przejęła 51 procent udziałów w Sieci partnerskiej TalentMedia. Mediacap zawarło transakcję poprzez spółkę The Digitals, a jej wartość wyniosła 2,8 miliona złotych.


Jak poinformował w swoim komunikacie prasowym Mediacap S.A, do transakcji doszło 7 marca 2017 roku. W jej wyniku Mediacap stał się większościowym udziałowcem w spółki, mając 51,11% w TalentMedia. Jak informuje Zarząd Mediacap wartość umowy kupna wyniosła dokładnie 2,78 miliona złotych, ale zaznacza, że istnieje możliwość zwiększenia ceny sprzedaży do kwoty 1,5 miliona złotych.

Świadomie zdecydowaliśmy się na transakcję z graczem branżowym, a nie finansowym. Dostęp do blisko trzystu klientów pracujących ze spółkami Mediacap, liczne synergie produktowe, a także wsparcie strategiczne i back office pomogą nam skutecznie walczyć o pozycję największego gracza na rynku content marketingu w regionie CEE – mówi Krystian Botko, prezes zarządu TalentMedia.

talentmedialogo

Przypomnijmy, że TalentMedia to sieć MCN, certyfikowana przez YouTube, która obsługuje kanały w tym serwisie i współpracuje z takimi twórcami jak: Cyber Marian, Poszukiwacz, SKKF, GlamPaula czy JDabrowsky. Wobec tego, łączny zasięg wszystkich twórców to ponad 10 milionów widzów. TalentMedia zajmuje się także organizowaniem kampanii marketingowych w social mediach takich jak Snapchat czy Instagram.

To kolejna tego typu sprzedaż. Wcześniej doszło również do sprzedaży sieci partnerskich LifeTube oraz Gamellon, o których pisaliśmy w zeszłym roku.

 

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.